Kostel Nanebevzetí P. Marie v Jelení byl postaven v letech 1675 až 1676. Nyní prochází největší rekonstrukcí od roku 1877. Farní kostel získává zbrusu novou střechu. „Na střechu kostela půjde měděná falcovaná krytina, stěny věže, celou jeho loď zakryje břidlicová krytina," řekl Jan Žamboch ze vsetínské společnosti H & B delta. Firma je specialistou na realizaci střešních konstrukcí a plášťů zejména církevních staveb.

„Věřící zatím chodí pro duchovní útěchu do bývalého piaristického kostela P. Marie Těšitelky v Dukelské ulici v Bruntále. Během velikonočních svátků se v tamním kostele konalo svěcení košíků," konstatoval milotický starosta Josef Prchlík.

Oplechování kostela firma dělá z mědi a z hnědého polakovaného pozinku. Rozsah tesařských prací byl větší, než se původně předpokládalo. Stav krokví byl horší, než se čekalo. A co jsou to vlastně krokve? Krokve, to jsou trámy v krovu kolmý k hřebenu i k dolnímu okraji střechy, podpírající nosnou konstrukci krytiny. A tyto krokve stavebníci odkryli až v průběhu prací.

„Nyní začínáme vápennou technologií opravovat kompletně fasádu kostela. Vrchní úprava bude silikátová," uvedl Jan Žamboch.

Oprava kostela začala již vloni obnovou kanalizace. „Když panbůh dá, věřící se dočkají znovu zpřístupnění kostela ještě letos v červnu," dodal Žamboch s dovětkem, že jeho firma nejčastěji renovuje právě církevní stavby pro biskupství.

Specialisté na památky například loni dokončili rekonstrukci baziliky na Velehradě a kostela v Radkově, nyní pracují na kostele ve Vítkově, na pražském Stavovském divadle, chystají se na kapličku v Mikulově.

Firma rekonstruuje taktéž kostel v Krasově.