Do besedy na krnovské průmyslovce se zapojilo asi asi 25 studentů nadstavbového studia podnikání. "Pan Passer jim popsal začátky svého podnikání a seznámil je se svým projektem „města ve městě“ na pražské Brumlovce, kde je několik kancelářských budov, relaxační centrum, mateřská školka, základní a střední škola Eliáš, modlitebna a spousta odpočinkových zelených zón,“ uvedla za organizátory Elena Čipcová.

Dodala, že Passer rovněž rozdával své knihy a uspořádal autogramiádu. Setkal se jak s ředitelem školy Alešem Zouharem, tak se starostou Krnova Tomášem Hradilem. „Pan starosta jej seznámil také s krnovským projektem, který je panu Passerovi blízký, a to jsou Nová kasárna,“ doplnila Čipcová.

Passera v Evropě předchází pověst nejrychlejšího a nejzbožnějšího miliardáře. „Děkujeme Bohu za bezpečnost a dobré podmínky, protože jsme byli schopni dosáhnout rychlosti 414 kilometrů v hodině,“ oznámil Passer světu v roce 2021 svůj rekord na německé dálnici, kde lze jezdit neomezenou rychlostí. Svůj test nejvyšší možné dálniční rychlosti doprovodil videem s názvem Bugatti Chiron on Autobahn.

Zdroj: Youtube

Na Krnovsko přijel na pozvání Huberta Hromka a Eleny Čipcové. „Připravili jsme program jeho návštěvy. Po celou dobu jej také doprovázeli na všech setkáních. Pan Passer byl ubytován se svým kolegou v Hotelu Cvilín,“ ohlédla se za neobvyklou návštěvou Elena Čipcová.

"Domluvili jsme se na dalším pokračování a budoucí návštěvě pana Passera v Krnově. Pro Radima Passera jsme měli připravené malé překvapení v podobě veršovaného přání moderátorů k jeho nadcházejícím 60. narozeninám a také klavírní skladbu v přednesu Luca Gualca," uzavřela Elena Čipcová.

Kdo je Radim Passer

Majetek Radima Passera přesahuje osm miliard korun, proto jej žebříček časopisu Forbes považuje za 44. nejbohatšího Čecha. Pro srovnání - krnovský rodák Jannis Samaras, majitel Kofoly, se s majetkem přes tři miliardy korun pohybuje na žebříčku nejbohatších Čechů kolem osmdesáté příčky a Andrej Babiš kolem šestého místa.
Radim Passer je otcem šesti synů, a manželem své ženy Barbory. Dalším koníčkem kromě rodiny jsou auta. Je prvním Čechem, který si pořídil v roce 2007 Bugatti Veyron a v roce 2018 i Bugatti Chiron. Před třiceti lety založil společnost Passerinvest Group, která realizovala rozsáhlý projekt polyfunkčního komplexu Brumlovka v Praze 4–Michli, což je jeden z největších developerských projektů svého druhu v České republice.
Jako křesťan se hlásí k Církvi adventistů sedmého dne. Jeho silná náboženské cítění souvisí s úmrtím prvorozeného syna Maxe, který v důsledku těžké nemoci zemřel pár měsíců po narození. Přednášky o svém životě, podnikání a cestě k penězům propojil s biblickými náměty typu: Ježíš – Tvá naděje.

Zdroj: Youtube