VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milan Musil si splnil svůj klukovský sen: je mistr světa

Město Albrechtice, Paříž - Milan Musil, čerstvý absolvent základní školy ve Městě Albrechticích, se právě vrátil ověnčený medailemi z Francie z mistrovství světa v psaní na klávesnici. Nejcennější trofejí je titul mistra světa.

24.7.2011
SDÍLEJ:

Nejrychlejší na světě v psaní je Milan Musil z Města Albrechtic. Díky němu a rychlopísařkám z Rožnova Karolíně Foukalové a Anetě Urbanové zažila česká výprava na mistrovství světa ve Francii hotové medailové žně.Foto: Taťána Kurečková

Milan Musil si splnil svůj klukovský sen být v něčem nejlepší na světě, a současně udělal radost nejen sobě, ale také rodičům, učitelům a vůbec všem, kteří mu drželi palce. Samozřejmě Milanovy medaile jsou také úspěchem pro Českou republiku, která jako jedna z 35 zemí vyslala do Paříže své nejrychlejší písaře.

Samotná rychlost psaní na klávesnici PC je ale pouze jedním z hodnocených kritérií, protože se soutěží také ve správném zpracování textu psaného i mluveného. Mistrovství světa se konalo v Paříži v rámci 48. kongresu světové federace INTERSTENO, která sdružuje stenografy a odborníky na zpracování textů.

Do Paříže přijelo ve dnech 9. až 15. července soutěžit na 620 písařů z 35 zemí, jejichž zástupci se představili na slavnostním zahájení. Setkání v Paříži se samozřejmě neobešlo bez tradičního kankánu.

„Milan měl výhodu, že se vrcholného setkání písařů zúčastnil již potřetí. Měl za sebou mistrovství světa v Praze 2007, v Pekingu 2009 a navíc se zapojil do mnoha podobných písařských soutěží. Tréma sice byla, ale zkušenosti měl jako málokdo,“ prozradila učitelka albrechtické základní školy Taťána Kurečková, která patnáctiletého Milana Musila trénovala v psaní od páté do deváté třídy a doprovázela ho také v Paříži.

Milan závodil ve věkové kategorii žáků do šestnácti let.O jeho mimořádném talentu svědčí to, že se přihlásil do sedmi disciplín a v šesti z nich byl úspěšný. Zlatou medaili a titul mistra světa získal za diktát. „Jednalo se o záznam mluveného slova, kdy Milan dokázal zachytit pětiminutové předčítání textu pouze s devíti chybami.

Dvě stříbrné medaile vybojoval za korekturu textu a za kombinaci všech soutěží. Bronz si odvážel Milan zaslouženě za Mezinárodní internetovou soutěž, což je desetiminutový opis z obrazovky. Tu psal už v květnu ve škole. Kromě medailí si Milan přivezl také tři diplomy,“ zrekapitulovala Taťána Kurečková všechny Milanovy úspěchy.

Diplomy Milan obdržel za první místo v korespondenci a protokolování a dvě druhá místa za další diktáty. Jediným zklamáním byla královská disciplína: třicetiminutový opis s penalizací sto úhozů za chybu. Ta se Milanovi nepodařila napsat podle jeho představ, přestože právě od ní hodně očekával před odjezdem do Paříže. Bramborová medaile mu však radost úplně nezkazila.

„Měl určitě na víc, ale ve velkém historickém sále pařížské univerzity, kde se soutěž psala, nepovolila porota otevřít okna. Přitom bylo horko a v místnosti psalo najednou téměř 150 závodníků. Milan přiznal, že úplně cítil, jak mu pot teče po zádech, takže se nemohl soustředit. Naštěstí se tato situace při dalších soutěžích již neopakovala. Některé z nich se dokonce psaly v moderním hotelu s klimatizací, a na Milanových výsledcích ta změna byla vidět,“ prozradila trenérka Taťána Kurečková.

Než porota vyhodnotila práce a sestavila výsledkové listiny, zbyl soutěžícím také čas na nezapomenutelné procházky po Paříži. Na programu byla Eiffelovka, kolotoče a další atrakce u Louvru, gotický chrám Notre Dame i bazilika Sacra Coeur. Nezapomenutelným zážitkem bylo samotné vyhlašování výsledků v historických místnostech pařížské radnice.

„Potlesk, spousta fotografů a píseň We are the champions vytvořily atmosféru, ve které se prostě slzám nešlo ubránit. Milan kráčel na stupně vítězů ne jednou, ale rovnou čtyřikrát. Doufali jsme v medailové umístění, ale takový výsledek byl pro nás opravdu velkým překvapením,“ popsala dojemné slavnostní okamžiky Kurečková.

Radost z vítězství v české výpravě byla obrovská. Přípitky se střídaly s fotografováním, a po dobré večeři přišel na řadu i tanec. „Českou republiku reprezentovalo přes šedesát soutěžících a celkem jsme získali 44 medailí, takže bylo co oslavovat. Mezi písaři, jejich učiteli i rodiči se vytvořilo přátelství, kterého si ceníme více než všech medailí dohromady. Jsme bezva parta,“ shrnul své dojmy Milan Musil, který si až po oslavách večer na hotelu všiml, že mu chybí nejcennější zlatá medaile.

Přestože už byla půlnoc, vypravil se s otcem taxíkem zpět na radnici. Tato událost měla, nebo spíš bude mít šťastný konec. Milanovu zlatou medaili našla uklízečka a poctivě ji předala organizátorům. Pořadatele už Milan v noci na radnici nezastihl, ale má potvrzeno, že mu bude zlatá medaile poslána z Paříže poštou až domů.

Autor: František Kuba

24.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 500 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Malá Morávka č.p. 13, Hlavní pracovní náplní je příjem a výdej materiálu.dělení materiálu na strojních nůžkách,evidence materiálu., Materiál je navážen ve formě kruhových ocelových tyčí o různém průměru(od 18mm do 100mm) a různé jakosti v délce 6 metrů.Ty je poté nutné nadělit na požadovanou délku či váhu., , VZV výhodou. Předchozí práce v těžkém průmyslu výhodou., Příspěvek na stravu v hodnotě 38 Kč/odpracovaný den.Po zapracování příspěvek na životní pojištění.Možnost přívýdělku formou přesčasové práce., Hlásit se na e - mail : vyroba@ferrumform.cz nebo na tel. č. 775 646 517 / Po - Pá vždy od 6.00 do 15.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / Po - Pá vždy od 6.00 do 14.00 hodin /., Z : 26.6.2018 A : 11.7.2018. Pracoviště: Ferrum form, spol. s r. o., 793 36 Malá Morávka. Informace: Štěpán Matěj, +420 775 646 517.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, vyučení v oboru, krátký - dlouhý týden, možnost přespání, možnost přizpůsobení délky směn podle dojíždění., Hlásit se na tel. č. 775 660 920 nebo 605 190 895, Z : 11.7.2018. Pracoviště: Svatopluk kvasnička, Mírové náměstí, č.p. 214, 793 12 Horní Benešov. Informace: Svatopluk Kvasnička, +420 775 660 920.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 16 000 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) Provozní rybářské bašty. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Tylov 188, Požadované vlastnosti a dovednosti:, " Komunikativnost a přátelská povaha, " Zodpovědnost, čestnost, spolehlivost, " Smysl pro práci v týmu a zkušenosti s jeho vedením, " Praxe v oboru gastronomie na podobné pozici, " Znalost práce na PC, " Organizační schopnosti a odolnost vůči stresu, " Ochota učit se novým věcem, " Chuť rozvíjet sebe i své pracovní prostředí, " Kreativní přístup se stoprocentním zaměřením na zákazníka, " Schopnost samostatného vyhledávání obchodních příležitostí, Nabízíme, " Smlouvu na dobu neurčitou, " Jedná se zejména o sezónní práci, ale mzda vám bude vyplácena celý rok, " Zajímavou a různorodou práci s možností osobního rozvoje, " Dobré mzdové ohodnocení, " Příspěvek na stravování, " 5 týdnů dovolené, Náplň práce, " Zapojení do běžného chodu rybářské bašty, prodej formou bufetu, " Komunikace s hosty a návštěvníky v areálu rybářství, " Odpovědnost za hladký chod provozu bašty (rozpis měsíčního plánu směn, dohled nad zásobami, komunikace s dodavateli, znalost HACCP, kontrola čistoty provozu), " Tréning nových členů týmu, jejich kontrola, " Vyhledávání nových dodavatelů a prodejních příležitostí, Hlásit se na telefon 731 100 184, Z : 18.1.2018. Pracoviště: Tylov rybářství s.r.o. - pracoviště, 793 02 Lomnice u Rýmařova. Informace: Taťána Šebestová, +420 731 100 184.

Obchod - Obchod Obchodní referent 25 000 Kč

Obchodní referenti Obchodní konzultant. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Společnost LogiCall Česká republika, s.r.o. rozšiřuje svůj tým obchodních konzultantů. , Co budeš mít na starosti: , - Sledování výběrových řízení firem, - Jednání s řediteli firem na území celé ČR, - Zpracování obchodních dokumentů a příprava podkladů, , Co již umíš: , - Pracovat s MS Excelem a Wordem, - Komunikovat s lidmi a dokázat přesvědčit, - Vystupuješ reprezentativně a máš zkušenosti s řízením osobního auta, , Co se naučíš: , - Porozumět oblasti správy pohledávek a zákaznického servisu , - Obchodní právo, - Techniky vyjednávání , , Co nabízíme:, - Tým prima lidí, - Podporu v oblasti rozvoje a zdokonalení, - Zajímavou odměnu, bonusy, stravenky, telefon, auto i k osobním účelům a mnoho dalšího, , Chceš se stát součástí našeho týmu ?, Zašli CV a napiš 3 důvody, proč bychom měli vybrat právě tebe. Do předmětu emailu napiš název pracovní pozice, o kterou máš zájem., Kontaktní osoba: Alexandra Obručová, Tel: +420 554 689 111, WhatsApp: 775 773 355, Messenger: Logicall Krnov, Email: vyberoverizeni@logicall.cz, Z : 27.6.2018. Pracoviště: Logicall česká republika, s.r.o., Čsl. armády, č.p. 808, 794 01 Krnov 1. Informace: Alexandra Obručová, +420 554 689 111.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Velorex Club Dvorce si udělal výlet na linhartovský zámek.
9

Na zámek v Linhartovech dorazil Velorex club Dvorce

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Krádeže v hypermarketech řeší ochranka i strážníci

Ochranka v hypermarketech načapala několik „zákazníků“, kteří chtěli přes pokladnu pronést bez placení čokolády, likér, trenýrky, ponožky, kadeřnický strojek i maso.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Na Moravě a ve Slezsku hrozí povodně, meteorologové vydali varování

Výstrahu v podobě extrémního stupně nebezpečí kvůli vydatným dešťům vydal Český hydrometeorologický ústav pro oblast Moravskoslezského kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT