Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Michaela Mikulková: Senioři naši pomoc potřebují

Bruntál /ROZHOVOR/ - Málokdo by odhadoval, že Michaela Mikulková je ženou s dvacetiletou pedagogickou praxí. Od roku 1999 působí na Základní škole ve Školní ulici, kterou ale lidé znají spíše pod názvem Petrin.

16.11.2013
SDÍLEJ:

Michaela MikulkováFoto: DENÍK / Karel Janeček

Mikulková není jen dlouholetou pedagožkou, je i organizátorkou mimoškolních aktivit školy. A že jich není právě málo, stála třeba u zrodu nové tradice, kterou je finanční podpora seniorů bruntálského Domova Pohoda.

Jak přišel nápad na podporu seniorů z bruntálského Domova Pohoda?

Bylo to úplně prosté. Narazili jsme na internetu na to, že Nadace Via vyhlašuje projekt Pomáhej a ten nás zaujal. V projektu nevládla žádná jindy přísná kritéria, na co, komu a jak musíme peníze vybírat, ani jak se může pomáhat. To nám dávalo velkou možnost výběru.

Nic by ale nebylo možné bez podpory žáků školy…

Moje třída je naštěstí velmi aktivní v podobných případech. Nebylo třeba žáky 8.A přesvědčovat, aby se zapojili a seniorům přispěli. Jsou to fajn mladí lidé, mě velice těší, že se rozhodli pomáhat v dnešní době, kdy něco podobného nebývá běžné.

Jak dlouho peníze pro seniory žáci střádali?

Pracovali intenzivně několik měsíců, vybírali knížky, třídili, cenili. Celý ten projekt organizovali ve svém volném čase. Včetně burzy knih to všem dalo velice hodně práce. Víme, že pro někoho ta vybraná částka není vysoká, pro ně i pro mě osobně je to částka velká. Protože se náš projekt v rámci programu Pomáhej zařadil mezi ty nejlepší v celé České republice, ČSOB v listopadu vybranou částku ještě zdvojnásobí.

Vím, že se některé děti zbavovaly i svých nejoblíbenějších knih?

Právě takové knížky se prodávaly za ty nejvyšší částky. Moderní jsou například Deníky upírů, v prodeji se ocitly všechny čtyři díly, kterých se opravdu někdo musel vzdát jenom těžko. Ale o tom naše podpora bruntálských seniorů byla, pomoct i na úkor vlastní „ztráty". Prostě děti lehce pochopily, že senioři v Domově Pohoda pomoc prostě potřebují.

A proč jste poskytli vybrané peníze právě Domovu Pohoda?

Nápad přišel spontánně. Máme pocit, že mezigenerační vztahy trošku upadají. Ne každý senior má navíc možnost setkání s mladými, v dnešní době už třeba nežijí děti s prarodiči. Kontakt s mladými je přitom pro starší důležitý. Přitom děti, jak vidíte, mohou přispět seniorům nejen finančně, ale i citově, a právě tak to platí i naopak.

Budete v těchto aktivitách ve vaší škole pokračovat?

Ze srdce rádi.

Autor: Karel Janeček

16.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení