Tahle novinka si rychle získala oblibu, stačí se jen postavit či kleknout si na plovák a pustit se do pádlování. Na Slezské Hartě vznikla nová půjčovna, specializovaná jen na paddleboardy.

„Je to skvělý fitness na vodě, plavba na paddleboardu posiluje všechny svaly v těle, i ty, o kterých člověk ani neví, že je má,“ chválí novinku Petr Vlk z půjčovny paddleboardů v Mezině. Zájemci o půjčení si paddleboard mohou půjčit buď přímo v Mezině, ale většinou jim je provozovatel dopraví až na pláž v mezinské zátoce v Karlovci, potřebná je objednávka předem na telefonu.

„Letos máme deset nových paddleboardů různých typů, každý si může vyzkoušet, co mu vyhovuje. Pro začátečníky máme širší a stabilnější prkna, zkušenější mohou zvolit užší a delší board, který je rychlejší,“ vysvětluje Petr Vlk. Ten také lidem poradí, jak se na prkno postavit a jak plout.

„Naše myšlenka je zpropagovat tento sport a dát lidem maximum informací. Lidé si totiž často koupí paddleboard někde v akci, aniž by na tom kdy stáli. Na vodě pak zjistí, že jim nevyhovuje a nepluje podle jejich představ. U nás si mohou vyzkoušet různé typy, poradit se a pak ať si klidně nějaký pořídí,“ uvedl Petr Vlk a dodal, že paddleboard si zájemci mohou půjčit na hodinu nebo třeba i na celý týden.

Kontakt na půjčovnu, telefon a její internetové stránky najdou zájemci na webových stránkách přehrady Slezská Harta v sekci Co zažít zde.