V sobotu 16. a v neděli 17. července se zde pojede devátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverick Hill Climb Czech a Českou trofejí. Pořadatelé očekávají přes stovku závodníků z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a dalších zemí.

Úplná uzavírka silnice z Hvězdy na Praděd platí ve všední dny od 10.20 do 15.20 hodin. Červenec 2022.
VIDEO: Peklo v Jeseníkách, stometrové fronty turistů na cestě z Ovčárny

Motoristé musí počítat s tím, že po dobu konání závodů bude uzavřena silnice mezi Karlovicemi a Vrbnem pod Pradědem. Změna je i v autobusových spojích, některé spoje Z Bruntálu do Vrbna přes Andělskou Horu jsou zrušeny nebo končí v Andělské Hoře. Náhradou je jeden spoj navíc na lince z Bruntálu do Vrbna přes Širokou Nivu.

V sobotu a v neděli pořadatelé zajistili pro diváky bezplatnou kyvadlovou dopravu. Minibus začne jezdit z Vrbna pod Pradědem v sobotu v 8.30 hodin a z Karlovic pak zpět v 9 hodin a bude jezdit v hodinových intervalech. Končit pak bude v 17 hodin. Po oba dny se od 8 hodin pojede trénink, předpokládaný strat závodu je ve 12 hodin.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 14. července 2022, Ostrava.
Colours of Ostrava zkropil déšť, party v pláštěnkách jela dál, podívejte se

Přitažlivý je i doprovodný program, který proběhne u areálu vrbenské hasičské zbrojnice v sobotu 16. července. Na podiu od 18 hodin vystoupí kapela ABBA revival, od 20 hodin zahraje Kabát revival a od 22 hodin je na programu diskotéka. Na neděli jsou připravené vyhlídkové lety vrtulníkem.