Již vzpomínaný první ročník Prometalfestu navštívilo bezmála padesát příznivců, což je na úvod velice slušné číslo. I letos čeká metalové publikum kvalitní podívaná. Přijede česká metalcoreová špička, jakou je českokrumlovská kapela Locomotive, českobudějovická grindová legenda Ingrowing i deathmetalová ikona, kapelu Tortharry z Hronova. Dalším účinkujícím je místní formace Postmortem z Ryžoviště.

Na pódiu vystoupí také With Hammer z Jablunkova, pražská Diphteria a jeseničtí Soulsick, kteří zahrají svůj set místo kapely Crashpoint. Šou potrvá od sobotního podvečera, hrát s ječet se chystají hudebníci ještě po půlnoci. Na festivalu si mohou zájemci nakoupit trika, placky i samolepky, kdo přijde v triku Prometalfest, obdrží žeton a za něj pivko zdarma.

V předprodeji je možno získat vstupenku na festival v Lomnici u Rýmařova přes telefon 774 042 032 nebo mail prometalfest@seznam.cz, Rýmařov má prodejní místo přímo ve středisku na Okružní ulici, platí i telefon 721 241 259 a mail sv.c@tiscali.cz. V Krnově lístky mají v Turistickém turistické informačním centru na Hlavním náměstí 25, telefon 554 614 612 nebo mail infocentrum.krnov@seznam.cz. Rýmařovský sál pojme pět set fans.

Jen pro úplnost, na historicky první loňském ročníku Prometalfestu vystoupily bandy jako The Pant, Malignant Tumour, Sepultura revival, Hazydecay, Postmortem a B. B. R. Kapely nastavily letošnímu ročníku a jeho účinkujícím vysokou laťku. Část kapel hrajících na Prometalfestu pozvou na jaře opět do bruntálské restaurace V parku zvané Roští k akci nazvané Prometalfest special.