Díky městským budovám a pozemkům v krajské nemocnici má krnovské zastupitelstvo určitý vliv na fungování nemocnice. Je například kompetentní mluvit do některých krajských investic v areálu nemocnice. Tak to v Krnově funguje už desítky let.

Nyní Moravskoslezský kraj žádá město Krnov o převod pozemků ve vlastnictví města, které jsou zastavěny krajskými objekty. Záměr převodu těchto pozemků byl projednán na jednání rady města Krnova už v dubnu a na zasedání zastupitelstva města bude předložen 5. června.

Materiál, který už prošel radou města obsahuje i návrh na možnou směnu těchto pozemků. Konkrétně by město mohlo vyměnit pozemky v nemocnici za pozemek o výměře 1276 plošných metrů, který vlastní Moravskoslezský kraj a hodil by se na rozšíření zahrady mateřské školy v Mikulášské ulici.

Svůj komentář k informacím, které zazněly na pracovním zastupitelstvu, jako první zveřejnili krnovští zastupitelé z KDU-ČSL. Ti v zastupitelstvu hrají roli opozice. Vypočítali, že kraj žádá město o bezúplatný převod majetku v hodnotě 125 milionů korun.