„Zatím jsme přestupek řešili domluvou, brzy ale přitvrdíme,“ slíbil šéf Městské policie v Bruntále Pavel Petr.

Například v pátek 10. října hlídka černých šerifů přistihla při pití alkoholu skupinu děvčat v parčíku mezi bankou a divadlem. Slečny z Bruntálu, Rýmařova, Světlé Hory a Opavy byly sice všechny plnoleté, popíjely ale v místech, kde to nová vyhláška zakazuje. „Byly upozorněny, že se pohybují v prostoru, kde vyhláška konzumaci alkoholu na veřejnosti zakazuje. Zatím jsme to řešili domluvou,“ uvedl Petr.

S lahvemi piva bylo přistiženo také několik mužů u večerky na Rýmařovské ulici. Když ze blížili městští policisté, schoval jeden z nich flašku pod bundu, druhý ji postavil na zídku. „Nejdřív tvrdili, že to pivo nikomu nepatří. Pak se přiznali. Opět jsme to řešili domluvou. Zatím lidi upozorňujeme, že vyhláška platí. Musí se jim dostat do povědomí a pak přitvrdíme,“ pokračoval šéf šerifů.

Vyhláška v Bruntále zakazuje veřejné pití alkoholu v devatenácti lokalitách a to například v centru města, v okolí supermarketů, škol a školek, v blízkosti nemocnice, hřbitova a na dalších místech. Nevztahuje na zahrádky a předzahrádky restaurací ve vytipovaných částech města, a to pouze během jejich provozní doby, konání kulturních, sportovních nebo společenských akcí a při oslavách Nového roku.

Zuzana Pršalová