První takové místo vzniklo v nově vybudovaném parčíku ve Fügnerově ulici. Nyní město hodlá vytvořit další tři. „Stávající květinová loučka v blízkosti samotného centra města se stala nejen oblíbeným místem mezi obyvateli i návštěvníky Bruntálu, ale také inspirací pro další radnice. Významu tyto prvky nabývají zejména v poslední době, kdy města trápí sucho, a při péči o městskou zeleň proto stále více zvažují různé možnosti zadržování vody v daném území,“ uvedl mluvčí města Jiří Ondrášek.

Dodal, že nejde jen o efekt estetický, květinové louky jsou domovem četných druhů hmyzu, který podle mnoha zjištění z krajiny rychle mizí. Podobnou cestou se nyní vydávají i další města, která některé travnaté plochy nechávají záměrně neposečené, aby zde hmyz našel své zázemí.

Nová květinová loučka má vzniknout pod prodejnou Stores v centru Bruntálu, v parčíku vedle mateřské školy v Komenského ulici a v městském parku. Příprava pozemků začne letos na podzim, na jaře se pak na nich vyseje zvolená květinová směs, která postupně nakvétá v období od června do října. Náklady na založení jedné loučky včetně osetí přijde město na 25 tisíc korun.