Pozemek vlastní poblíž zahrádkářské kolonie u Bukového potoka šumperská společnost SAN-JV. Výměra pozemku určeného k výstavbě šestnácti domů je 13 482 metrů čtverečních.

Průměrná výměra každé z parcel je tedy osm set metrů čtverečních. Pozemek firma koupila v ceně dvou set korun za metr a prodat je chtějí budoucím vlastníkům už zasíťovaný za asi osm set korun. A na zasíťování jsou potřeba peníze.

Existuje varianta, že by zasíťování částečně hradilo město. O tom vedli zastupitelé při svém zasedání minulý týden v úterý 6. listopadu obšírnou diskusi. Bruntálský starosta Petr Rys (BRUNTÁL 2010) dal nakonec hlasovat, aby zástupci města s firmou o projektu ještě jednali.

„Je to šance, jak lokalitu obsadit a nabídnout šestnácti stavebníkům," upozornil Rys na odliv obyvatel z Bruntálu do okolních obcí. Je jisté, že je pozemků ve městě akutní nedostatek. „Evidujeme deset až patnáct písemných a telefonických dotazů ročně, zda lze v Bruntále stavět rodinný dům," řekl vedoucí odboru správy majetku, kultury a rozvoje města Marian Hvorecký.

Do diskuse se vložil i architekt Radim Lýsek, ten stavbě domů v odlehlejších lokalitách nepřál: „Odborná komise rady by měla o výstavbě domů v ulici T. Kronesové vést debatu, aby Bruntál nebyl městem satelitů."

Zastupitel Jan Balog (VV) navrhl jednat s firmou SAN-JV o odkupu celého území. To by znamenalo zahrnout do rozpočtu 3,5 milionu korun na odkup, což je firmou udávaná cena pozemků, a dalších 6,8 milionu korun na přípravu území.

Zastupitelé nakonec odhlasovali jednat se společností SAN-JV o odkupu pozemku na výstavbu rodinných domů i jeho okolí o výměře 17 930 metrů čtverečních. Jednání o odkupu parcely proběhne 30. listopadu. Ale bude mít na odkup město peníze? Je evidentní, že se částka asi 10 milionů korun v rozpočtu nenajde.