Do soutěže Vitany o tři grily se letos zapojilo 2673 měst a obcí. V průběhu března mohli zájemci na na stránkách grilujemevemeste.cz zadat PSČ své oblíbené obce. Kromě Města Albrechtic se radují z grilu také obyvatelé Žatce a Jílového.

Albrechtické griloviště bylo vybavené nejen ocelovým grilem, ale také odkládacím stolkem a lavicí z modřínového dřeva. Fanoušci fotbalu mohou přijít posedět už před zápasem, nebo se naopak zdržet déle a nad grilovanými lahůdkami rozebírat, jak to dnes naši hráli. Albrechtické hřiště je často dějištěm různých společenských akcí, a vítaní jsou zde všichni, kdo nemají vlastní gril nebo si chtějí vyzkoušet, jak funguje ten profesionální. Palivem je v tomto případě dřevěné uhlí.

Grilování patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám, jsou mu věnovány televizní pořady, burzy receptů i koutky v hypermarketech. Zejména ve městech každý nemá k dispozici zahrádku nebo aspoň balkon, takže stoupá popularita podobných veřejných grilovišť, jaké mají Albrechtice.

„Dosud jsme tu žádné grilovací místo neměli, takže jsme velmi rádi, že díky společnosti Vitana můžeme tuto aktivitu našim občanům nabídnout,“ řekla při předávání starostka Města Albrechtice Jana Murová (ANO) s tím, že začátek července je ideální doba, kdy lidé rozpálí své grily naplno. Podle statistik šedesát procent Čechů během této hlavní sezóny alespoň jednou týdně griluje.