Daniel Kmínek, žák sedmé třídy v Městě Albrechticích napsal pohádku o čertech, pohádku namluvili moderátoři rádia a v těchto dnech vyšla na CD.

„Na konci minulého školního roku se naši žáci zapojili do literární soutěže Čertovské pohádky, kterou pro děti z celého Moravskoslezského kraje uspořádal městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Soutěžící měli za úkol vymyslet krátkou pohádku o čertovi, který měl něco společného s kuchyní anebo s vařením," uvedla ředitelka ZŠ Město Albrechtice Regína Hajná.

Paní učitelka Nela Akritidis Čtvrtníčková zaslala do soutěže několik povedených prací žáků z šestých a sedmých tříd. „Účast byla rekordní, celkem se v soutěži sešlo 921 pohádek. Jen osmnáct nejlepších však bylo vybráno na CD," vysvětluje Regína Hajná.

Mezi vybranými byla pohádka Daniela Kmínka ze 7. A. „Pohádka je o chlapci, který zůstal sám doma, a protože měl hlad, přivolal si na pomoc čerta Františka, se kterým uvařil jídlo a povídal si s ním. Nakonec ho probudil mámin hlas a on zjistil, že usnul u knížky a vše se mu jen zdálo," prozradil Daniel.

Pohádky namluvili v průběhu letních prázdnin moderátoři Hitrádia Orion. „Čertí CD s vítěznými pohádkami dostali za odměnu všichni naši prvňáčci. Danovi gratulujeme a ostatním mladým autorům držíme palce v příštím 6. ročníku Čertovských pohádek," dodala ředitelka školy.

Gabriela Mathiasová