V Krnově byl ráno před devátou hodinou nahlášen pád stromu v Karbenské ulici, tak na místo vyrazili hasiči, aby se postarali o jeho odklizení. Strážníci mezi tím už ohrazovali páskou nebezpečná místa, například u Základní školy Janáčkovo náměstí, kde z okolních stromů padaly i velmi silné větve. Stejně postupovali i u stromu naproti polikliniky ve Smetanových sadech. Z preventivních důvodů pak páskami zakázali vstup na cvilínské schody, které lemuje lipová alej.

„Když se po 13. hodině dozvěděli, že se na Sídlišti pod Cvilínem vyvrátil větší keř na zaparkované auto, zjišťovali majitelku vozidla, kterou o události informovali, a ta se dostavila k vozidlu," popsala další případ mluvčí krnovské radnice.

PADL VYKOTLANÝ STROM, OZDOBA ZAHRAD ZÁMKU

Ve Slezských Rudolticích při větru přišli o vykotlaný habr, který díky křivolakému kmeni býval ozdobou zámeckých zahrad. Děti si v obří dutině dělávaly prolézačky a schovávačky, a dospělí se na tomto romantickém místě rádi fotili.

„Je mi ho dost líto, protože díky té dutině a tvarům to byl takový oblíbený a dobře zapamatovatelný strom. Je to zvláštní pocit, že ze zámeckých zahrad zmizel prvek, který tam byl tak dlouho, ale nedá se nic dělat," povzdechl si kastelán Tomáš Zemba. Další strom padl na cestu kousek od Rudoltic, takže také tady hasiči měli dost práce.