,,Sbor dobrovolných hasičů Holčovice – Spálené uspořádal již druhý ročník memoriálu, který je památkou na nejen dlouholetého hasiče, ale také zakladatele SDH Spálené pana Jiřího Hudce,“ řekl starosta SDH Spálené Pavel Gašparik starší.

Vzpomínkový memoriál začal v 9.00 hodin, kdy se začaly všechny hasičské jednotky, které na soutěž zavítaly, připravovat na své závody v požárním útoku. Po přípravě byla soutěž slavnostně zahájena okolo 10.00 hodiny, kdy proběhl nástup družstev a poté soutěžní závody. Hasičské jednotky závodily v pořadí SDH Holčovice – Spálené, Slezské Rudoltice, Liptaň, Město Albrechtice, Třemešná I., Vraclávek, Třemešná II., Osoblaha.

Do závodů se také zapojila dvě družstva žen v pořadí SDH Jindřichov a Bohušov. Každé družstvo mělo za celé závody dva pokusy, kdy se pak na závěr vybral ten nejlepší, který byl zařazen do hodnocení vítězů.

Určitě byl velmi zajímavý pohled na závody hasičů, kde se například i rozpojily hadice, které pak chrlily vodu po divácích. Ale závody proběhly v dobrém slavnostním a závodním duchu. Vítězi celého memoriálu bylo družstvo SDH Liptáň s časem 18.77 sekund. Na druhém místě pak SDH Vraclávek s časem 20.39 sekund a na třetím místě SDH Slezské Rudoltice s časem 20.42 sekund. Také byla hodnocena družstva žen. Na prvním místě s časem 20.64 sekund se umístilo družstvo SDH Bohušov a na druhém místě družstvo SDH Jindřichov s časem 30.70 sekund.

Po veškerých závodech následovalo slavnostní vyhlášení soutěže, kde poháry a diplomy předávali nejenom organizátoři soutěže, ale také rodina pana Hudce, pro kterého je celá soutěž organizovaná. Jsme všichni rádi, že se do soutěže zapojila spousta družstev. Děkujeme všem organizátorům soutěže, závodníkům, ale také divákům, kteří na podobných soutěžích nesmí nikdy chybět.

Radek Vráblík