Steroidový kulturista, vulgární youtuber a zápasník MMA Filip Grznár je sice kontroverzní, ale všeobecně známá osobnost. Neméně kontroverzní je ale i jeho vyzyvatel. Raper, fotbalista a atlet Frederico Komuenha se dopustil ublížení na zdraví a ve vězení strávil tři roky.

Střet Grznár vs. Komuenha byl 17. 6. v Plzni zlatým hřebem turnaje I am fighter. Promotéři Komuenhovi přidali přezdívku Black Panter, protože jeho otec pochází z Angoly.

Třikrát pět minut měl trvat zápas Grznár ves Komuenha. Bijec z Bruntálu zápas zkrátil na jedno kolo a 37 vteřin.

Ukázky z vojenské historie a hlavně rekonstrukce útoku na auto Reinharda Heydricha měly v Bruntálu úspěch. 17.6. 2022
Gabčík s Kubišem dostali Heydricha v Bruntálu na náměstí. Byl u toho i kebab

„Mám dlouhé ruce, tak mi bylo řečeno, ať je použiju, což jsem udělal. Poslechl jsem trenéry a takhle to dopadlo,” komentoval Komuenha své premiérové vítězství v profesionálním ringu. Už v rámci špičkování před zápasem se nechal slyšet, že příště by raději proti sobě v kleci viděl skutečného fightera, než prostořekého kulturistu. Každopádně toto vítězství nebylo zadarmo, a Komuenhovy delší ruce v něm opravdu sehrály klíčovou roli.

Zdroj: Youtube

Hned v úvodu se Komuenhovi podařilo Grznára zaskočit aktivitou, rychlostí a razancí. Grznár se nestihl chytit hned na začátku a pak už mu Frederico iniciativu nedovolil. Dokonce se objevily názory, že rozhodčí měl zakročit, když Grznár fixovaný na kolenou ztratil kontrolu nad tím, jak ho zasypávají tvrdé rány. Pak se ale ukázalo, že Grznár dokáže nasadit skvěle promyšlenou techniku i v nevýhodné pozici.

Dostal Frederica pod sebe a sebral mu dominanci. Zápas ve vyvíjel v Grznárův prospěch v tom smyslu, že udržel Komuenhu na zemi, ale nějak už mu nezbývala volná ruka, kterou by mohl zasadit pořádný úder. Rány na Komuenha sice padaly, ale žádná nebyla tak tvrdá a přesná, aby zápas rozhodla. Grznar si ale Komuenhu systematicky zpracovával a měl na konci prvního kola jednoznačnou převahu. Frederico se nekonečně dlouho jen bránil a inkasoval.

Zápas Filip Grznár z Plzně vs Frederico Komuenha z Bruntálu je  vrcholem programu večera I Am Fighter 17.6. 2022.
Frederiko, nejdrsnější z Bruntálu, se v kleci postaví Grznárovi

Na začátku druhého kola jako by mu nějaký mystický mistr bojových umění vnukl: „máš delší ruce a nohy, tak toho využij“. Kopy a údery si Grznára držel od těla, a jen takticky čekal na rozhodující ránu, do které se opře vší silou. Po ní už se dezorientovaný Grnár jen motal a pokoušel se udržet balanc, než se zády opřel o pletivo a pod prškou ran se definitivně sesunul se k zemi.

Technický knockout (T.K.O.) nastává v situaci, kdy zápasník nemůže pokračovat v boji kvůli zranění nebo vyčerpání. To byl i Grznárův případ. Před zápasem vedl silné řeči, že jako rodilý Plzeňák na turnaji doma v Plzni rozhodně nesmí prohrát. „Grznár nezklamal a opět pobavil. Teď se těšme na jeho obkecání prohry,“ komentují fanoušci bojových sportů výsledek zápasu Grznár ves Komuenha.