Oslavy šedesátého výročí zakončilo slavnostní setkání pracovníků a spolupracovníků SVČ.

Hlavní sál Střediska zaplnila stovka lidí, kteří zde v minulosti pracovali či zde působí v současnosti. „Jsem velmi ráda, že se dostavila v tak hojném počtu také stará garda, která tady začala a vše vybudovala,“ zahájila odpoledne ředitelka SVČ Méďa Sylva Vlašánková.

Na začátek slavnostního setkání bylo připravené překvapení. Sedm pracovníků SVČ Méďa se ve svém komickém vystoupení vrátilo v čase a divadelně ztvárnilo skutečně existující dopis dětí, který byl adresovaný tehdejšímu místnímu národnímu výboru. Obsahoval poděkování za zakoupení posledního úspěchu techniky a žhavé novinky - televizoru.

Na setkání byli oceněni externí pracovníci a spolupracovníci Střediska. „Bez těchto pracovníků SVČ Méďa bych nemohla být ředitelem, který dokázal to, co jsme zatím společně předvedli. Jsme střecha a pod tou střechou jsme všichni schovaní, ať už externí či interní pracovníci. A externích pracovníků si obzvlášť vážím, neboť není jednoduché se ve svém volném čase věnovat dětem,“ dodala Vlašánková.

Mezi oceněnými byli trenéři bojového umění Jaroslav Hradil a Petr Hermann, loutkoherec Jaroslav Janiš, vedoucí kynologického kroužku Dagmar Čeplová, modelář Miroslav Čermák, rybáři Jiří Ptáček a Bohumil Baránek, tanečnice Jana Matějková, Irini Pechová a Daniela Zvonková, dále Iveta Burdová, učící děti hru na kytaru, která také každý rok organizuje Country bál a Světla Volná, která pro děti i dospělé vede kurzy pro šikovné ruce. Ocenění se dočkali i internisté Marcela Michálková, Emilie Zajdáková a Veronika Kozlíková.

Oslavy byly velkolepé, nechyběly ani tanečky

Na oslavách nechybělo ani taneční vystoupení souboru Taxmen či souboru složeného z maminek tanečnic, cimbálová muzika ze Střediska volného času Opava a bohatá tombola. SVČ Méďa zahájilo oslavu svých šedesátin 22. dubna vernisáží prací z výtvarné soutěže Medvědi, na ni 23. dubna plynule navázal Den otevřených dveří, který představil kroniky několika generací, v nichž mnozí z návštěvníků poznali sami sebe jako mladé školáky navštěvující pionýrské kroužky.

Vyvrcholením oslav se stala tradiční přehlídka zájmových útvarů v Městském divadle s názvem Děti dětem aneb od srdce k srdci 28. dubna. Dopoledne divadlo postupně navštívily děti mateřských a základních škol i studenti středních škol. Odpolední program byl věnován veřejnosti. Činnost střediska Méďa však oslavami šedesátky zdaleka nekončí. Nejbližší plánovanou akcí pořádanou 8. května má být tradiční Zahradní slavnost.

Květa Gebauerová