Všechny vleky i lanovka jsou v provozu ve skiareálu Bílá, kde včera leželo na sjezdovkách dvacet až šedesát centimetrů sněhu. Převážně na technickém sněhu se lyžuje také v nedalekém středisku na Mezivodí, kde ode dneška spouští také večerní lyžování.

Ve skiareálu v Malenovicích je v provozu malá sjezdovka a trať Mamut. Dostatek sněhu a všechny vleky v provozu hlásí skiareál Kempaland v Bukovci nebo také skiareál Opálená ve Pstruží. Upravený svah se zhruba dvaceti až třiceti centimetry sněhu čekal včera na návštěvníky střediska Kocianka v Čeladné. Spuštěny jsou také dva vleky v Mostech u Jablunkova. Lyžařskou sezonu ještě nezahájili například na sjezdovkách v Řece, Palkovicích nebo na Severce v Dolní Lomné. Od středy se naopak lyžuje v areálu Biocel Zlatník, v provozu je také lyžařské středisko Visalaje.

SKIBUSY

O Vánocích začaly jezdit do Jeseníků skibusy. Díky nim lyžaři z Ostravy nebo z Opavy teď budou mít každý víkend přímé spojení až na jesenickou Ovčárnu.

„Skibusy mohou bezproblémově převážet zimní vybavení. Za přepravu lyží nebo snowboardů skibusem zaplatí cestující sedm nebo deset korun navíc, a to podle přepravní vzdálenosti,“ uvedl Michal Pastrňák, ředitel firmy Arriva Morava, která bude skibusy do Jeseníků a do Beskyd vypravovat až do konce března. Většina jesenických areálů hlásí díky kombinaci přírodního a technického sněhu na svazích ideální podmínky, ale vzhledem k teplotám okolo nuly jde často o sníh vlhký.

Nejvíc přírodního sněhu je samozřejmě na vrcholcích Jeseníků. V okolí Pradědu a Ovčárny hlásí až 130 centimetrů prašanu, ale dobré podmínky sjezdařům nabízí i další střediska. Běžkaři musí počítat s tím, že kvůli kůrovcové těžbě některé oblíbené trasy, včetně Jesenické magistrály, jsou vedeny v jiných variantách, než na jaké byli zvyklí.

S orientací jim pomůže aplikace do chytrých mobilů s názvem Běžky Severní Morava. Ucelený mobilní průvodce po běžkařských trasách a okruzích zachytil nejen všechny změny, ale dokáže aktuálně sledovat i sněhové podmínky a upravenost bílé stopy.

K Vánocům v krnovském kině Mír tradičně patří štědrovečerní pohádka. V pondělí 24. prosince se kino Mír zaplnilo rodinami, které přišly na pohádkou Úžasňákovi II.
Štědrovečerní pohádka a Čerstvá krev z Krnova