Staroměstský závodník Martin Kolomý si rozhodně nenechá ujít setkání a popovídání si s fanoušky z domácího regionu. Návštěvníky bruntálského kina čeká v sobotu prezentace a povídání o zajímavostech a strastech závodu Rallye Dakar.

„Na svoje fanoušky z Bruntálska se samozřejmě strašně moc těším," řekl nadšeně Martin Kolomý, staroměstský závodník týmu Tatra Buggyra Racing v nejtěžším offroadovém závodě Rallye Dakar.

A že bude o čem povídat. Martin Kolomý již za sebou má letošní ročník světového závodu, který bez větších zranění úspěšně zvládl. Beseda o Dakaru proběhne v sobotu 12. února od 14 hodin v kině Centrum Bruntál, vstup je zdarma.

Velká účast

Martin Kolomý je prozatím s účastí na besedách po republice velice spokojený. Kamkoli přijedou, čekají je přeplněné sály a kvůli mnoha otázkám a nadšeným fanouškům se týmu někdy vůbec nechce besedy končit.

Kolomý očekává, že bruntálští obyvatelé jej také rozhodně nezklamou. „Vím, že náš tým zde má vcelku veliké kvantum fanoušků, takže doufám, že se sál bruntálského kina Centrum také zaplní. I při závodění jsem tu podporu úplně cítil. Návštěvníci kina se v sobotu rozhodně budou mít na co těšit," hodnotil Martin Kolomý.

Co čeká na návštěvníky

Na programu přednášky je shrnutí letošního ročníku závodu, získaná ocenění, zajímavosti letošního Dakaru a poté vlastní povídání přítomných přednášejících doplněné zodpovídáním dotazů ze strany fanoušků.

„V kině Centrum na návštěvníky budu čekat já, část týmu Buggyra a nějací sponzoři. Popovídáme si o závodě a zodpovíme na případné dotazy," prozradil Martin Kolomý.

Dotazy fanoušků na osobu Martina Kolomého budou v Bruntále, kde jej přece jen místní znají trochu lépe, na uvolněnější bázi a závodník očekává více osobní otázky a také zábavné dotazy například na jeho oblíbeného zeleného maskota, zubatou žábu.

Další otázky nejspíše povedou k Martinovu vítězství ve třetí etapě nebo k nově připravovanému závodnímu vozu, který vystřídá dosavadní kamion Fat Boy.

Martin kmotrem knihy

V neposlední řadě bude fanoušky určitě zajímat také to, že se Martin Kolomý stal kmotrem knihy „Tatra v hlavní roli", která byla vydána při příležitosti výročí třiceti let značky Tatra na závodě Rallye Dakar.

Knihu napsala dvojice Milan Olšanský a Radomír Smolka. Kmotr Martin Kolomý pokřtil knihu pískem pocházejícím přímo z Dakaru ve čtvrtek 25. února v Kopřivnici. Na oslavu se sjely i legendy závodu Rallye Dakar, kterými jsou samozřejmě Karel Loprais, Josef Kalina, Zdeněk Kahánek, Tomáš Tomeček, Radek Stachura a další. Knihu si mohou fanoušci zakoupit v oficiálním e-shopu společnosti Tatra.

„No každopádně se určitě mají bruntálští fanoušci na co těšit. Už jim mohu jen vzkázat, ať přijdou, že je všechny rád uvidím," uzavřel s úsměvem Martin Kolomý.

Miriam Opletalová