„Byl to docela adrenalin. Co se nám vlastně stalo? Na začátku třetí etapy se nám jelo v dunách fakt krásně. Asi 100 kilometrů po startu jsme vyjížděli k jednomu bodu a v ten moment nám praskl kardan. Rozbil nám všechno co rozbít šlo. Když jsem se rozhlídnul kolem a všude byly ty obrovské duny, viděl jsem to hodně černě. Nakonec jsme se s tím poprali a auto spravili, bohužel už se ale stmívalo a jet po tmě v noci v takových dunách by byla sebevražda,“ mínil na svém facebookovém profilu Martin Kolomý s tím, že do bivaku dorazil až dalšího dne večer.

Nestihl tak start čtvrté etapy, což ho vyřadilo z celkového pořadí. Aktuální se tak pro něj může jevit novinka letošního ročníku, v němž je soutěž rozdělena do dvou polovin. Pokud jezdec vypadne v první půlce, může pak naskočit do té druhé – pojede takzvaný „Malý Dakar“.

„Nedá se nic děla, to je prostě Dakar. Určitě ale nic nebalím!! V neděli vyrazíme do druhé půlky závodu, což letos nově umožňují pravidla, a budeme hodnoceni pouze za tu druhou část. Děkuji všem fanouškům za fandění a podporu. I díky vám to nechci vzdát!“ dodal na Facebooku.