Oslavenkyni se navzdory věku daří dobře, procvičuje chůzi a dělá vše pro to, aby se zase dokázala postavit na nohy. Paní Ticháčkové přišla popřát starostka Krnova Alena Krušinová, poslanec parlamentu Ladislav Velebný jí přinesl květiny i dárek a na oslavě nemohly chybět ani její neteře Marcela a Helena Kneislovy.

„Krnov má 25 tisíc obyvatel a já jsem velmi ráda, že mohu popřát té nejstarší z nich. Když vidím, jaké dobroty a dorty jste pro paní Ticháčkovou připravili, musím jí popřát, aby ji chuť k jídlu nikdy neopustila. Už teď se těším na oslavu vašich stopátých narozenin," řekla při svém blahopřání dojatá starostka Alena Krušinová.

Spokojené oslavenkyni společně zazpívali klienti Domova důstojného stáří a od každého z pracovníků domova dostala růži. „Paní Ticháčková vždy ráda cestovala. Byla například na Kubě, v Tunisku, v Egyptě nebo v republikách Sovětského svazu. Ani v tak požehnaném věku nechce zůstat stranou," představila oslavenkyni Jitka Vávrová, vedoucí úseku zdravotní a ošetřovatelské péče.

Marie Ticháčková měla v životě různé profese. Nejvíc Krnováků si ji pamatuje z dob, kdy prodávala v mlékárně v Albrechtické ulici. Narodila se 24. ledna 1912 poblíž Přerova. Její rodiče byli obyčejní lidé, hospodařili v zemědělství, tatínek byl zedník. Do Krnova, do vylidněného pohraničí, přišla společně 
s prvními českými dosídlenci už v září 1945.

Provdala se za Antonína Ticháčka, se kterým měla dvě děti. Dnes už její nejbližší nežijí. Její rodinou jsou hlavně neteře Marcela a Helena Kneislovy. „Zaměstnanci domova jí připravili moc pěknou oslavu. Poděkování zaslouží za každodenní obětavou péči, kterou věnují všem klientům," shodují se neteře.

Fidel Kuba, Jan Pirkl