„Děti byly nadšené, sázení stromečku pro ně bylo velkou událostí. Teď se budou společně o jabloň starat a pozorovat, jak roste," ujistila Magdalena Nováková, ředitelka vrbenské školky.

Dva ovocné stromky přivezli němečtí přátelé jako dar do polského města Glogówek jeden nechali v Polsku, druhý putoval do vrbenské školky. Třetí podobný stromek by mohl růst také ve francouzském Ribéracu.

Proč jabloň ve školce sázeli

Jablůňku převzali vrbenští zástupci ve sportovní hale v Glogówku během Evropských dnů čtyř měst, které pojí partnerství.

„Vrbno pod Pradědem zatím spojuje partnerská smlouva s Glogówkem, ale nemusí zůstat jen u ní. Ribéračtí pozvali na příští rok Vrbenské k návštěvě Francie a svého krásného kamenného města v kraji vinic a slunečnic," uvedla vrbenská starostka Helena Kudelová.

A právě mezinárodní přátelství s Poláky, Němci a Francouzi stromeček v zahradě vrbenské školky symbolizuje. Je dobré vštěpovat zásady přeshraničního partnerství už v dětském věku, tak jako to dělají v ulici Ve Svahu. Co víc si ještě přát? „Aby měla jabloň vše, co ke svému růstu potřebuje, aby brzy rozkvetla a urodila první sladká jablíčka. Plody dobrého evropského sousedství," uvedla starostka Kudelová.