Akci zahájila módní přehlídka, při které se po mole kromě studentských modelů a modelek prošel také Shrek s Fionou, zmatené slepé myšky a mnoho dalších pohádkových filmových postav. Studenti gymnázia hned na začátku získali menší bodový náskok.

V soutěžní disciplíně, kterou byla scénka z filmu, zastoupil královnu gymnázia její spolužák Matěj Smička. Společně s Jakubem Turcovským z gymnázia přehráli známý skeč Mr. Beana, zatímco studenti dopravní školy se opět inspirovali Shrekem.

Na pódiu se představil také pěvecký soubor žáků ze Základní školy na Žižkově ulici a mladí tanečníci ze souborů Taxmen, Kalipso a Flash. Bouřlivý potlesk si vysloužili také Matěj Smička a Jakub Turcovský, kteří pobavili diváky novým dílem Pata a Mata.

Porota, ve které zasedla místostarostka Krnova Alena Krušinová, poslanec Libor Nowak, za SVČ Méďa Veronika Kozlíková a z MIKS Krnov Marcela Procházková, nechtěla do poslední chvíle prozradit výsledek. Po nekonečném napínání se ukázalo, že zvítězili opravdu studenti gymnázia Jakub Turcovský, Marie Blinková a Matěj Smička.

„Jsem ráda, že se i přes počáteční skepsi povedlo majálesovou tradici v Krnově obnovit. Doufám, že ti, kteří se letos nezapojili, zpytují svědomí a aspoň trochu toho litují,“ řekla závěrem hlavní organizátorka a psycholožka krnovského gymnázia Pavlína Němcová.

Kočár s královskou dvojicí obkroužil náměstí

Po předání cen si vítězové vychutnali spanilou jízdu kočárem kolem krnovského náměstí. Přihlížející stíhali držet krok s koňským spřežením, a tak místo průvodu pouze kynuli na pozdrav nově zvolené královské dvojici a pak už se rychle spěchali někam zahřát.

Část studentů pokračovala na Majálfest v klubu Kofola koncertem kapel Come and Play, Kolo kolo mlýnský a Ghostface a místní Alchemy. Především progresivní rock Alchemy kombinující tvrdší zvuk elektrických kytar s jemným violoncellem byl opravdu neotřelý.

Lukáš Kuba