„Přes týden už lidi nejezdí, nemá smysl vleky pouštět. Tak jsme se dnes se sezonou rozloučili,“ řekl Dalimil Mika z Paprsku. Nelyžuje se už na Dolní Moravě, v neděli odpoledne skončila i Ramzová, kde začíná dnes údržba lanovky, aby byla opět 28. dubna připravena na letní provoz.

V Petříkově je další lyžování zatím s otazníkem „Kursy skončily, přes týden tu nebude ani noha, takže vleky pouštět nebudeme. Provoz o příštím víkendu ještě zvážím. Na sjezdovkách je sice místy i metr sněhu, ale já už musím myslet na léto a na přípravu bobové dráhy,“ řekl František Kaštyl z Petříkova. Na Červenohorském sedle jely o víkendu čtyři vleky a lyžovat se bude téměř na sto procent dál i v týdnu.

Jistotu provozu a pohodového lyžování bez front mají přes týden lyžaři v Branné a na Ovčárně. Pro Brannou bude zřejmě příští víkend poslední, na Ovčárně se lyžuje až do konce dubna. Od čtvrtku má navíc zase sněžit.

Běžkaři se nemusejí bát vyrazit na klasickou hřebenovou magistrálu. „Na hřebeni leží kolem šedesáti až sedmdesáti centimetrů sněhu. Bez problémů se dá jet z Červenohorského sedla na Šerák, přičemž až po Červenou horu je upravená stopa, a samozřejmě i na druhou stranu – na Švýcárnu, Praděd a Skřítek,“ řekl Tomáš Podzimek z Horské služby Jeseníky.

Běžecké okruhy kolem Skřítku už použitelné nejsou, ale vyrazit se dá ještě ze Skřítku po vrstevnicové cestě na Alfrédku.