Pro sjezdové i běžkové lyžování jsou v Jeseníkách momentálně nejlepší podmínky na Ovčárně pod Pradědem. Na Ovčárně fungují vleky A, B, C a Malý Václavák, provozovatel dočasně odstavil vlek Velký Václavák.

Ve Sport centru Figura si mohou lyžaři vybrat hned ze tří různých obtížností svahů: červenou, modrou i černou sjezdovku. Přijet si zalyžovat mohou tedy úplně nezkušení lyžaři a děti, na své si přijdou i zkušenější lyžaři.

To jsou panoramata

„U nás nezasněžujeme, svahy kryje výhradně přírodní sníh. Sedmdesáticentimetrová vrstva je zárukou skvělých lyžařských zážitků. Zimní sezona u nás rozhodně neskončila, ba naopak. O víkendu se má ochladit, a my doufáme, že nám něco ještě přisněží," přála si Renata Figurová z lyžařského areálu na Ovčárně.

Pod Pradědem skončí lyžařská sezona nejpozději 30. dubna, takže si tam budou rekreanti užívat zimních radovánek ještě přes měsíc.

Ovčárna je zároveň téměř jedinou lokalitou, kde se mohou lidé oddávat běžkovému lyžování. „Možná jsme jedním ze dvou míst v České republice, kde se dá běžkovat. Upraveny jsou dvě trasy z Ovčárny. Na Švýcárnu a na Praděd," uvedla Renata Figurová.

Během běžkování lze také fotografovat, za současného slunečného počasí se nabízí pohledy na televizní věž na Pradědu nebo skvělé výhledy po Jeseníkách.

Sněhu sice ubývá, ale lyžuje se

V Malé Morávce a Karlově pod Pradědem je už sice sněhu méně, stále ale provozovatelé nechávají vleky v provozu.

„Jedeme naplno, i když sněhu ubývá. Sjezdovku udržujeme v super stavu, lyžujeme bez omezení," potvrdil Lukáš Ptáček ze Ski areálu Kopřivná. O zábavu se staral návštěvníkům areálu minulý víkend krnovský imitátor Elvise Presley, nastávající víkend tam probíhá takzvaný Happy day.

„Turisty čeká jarní grilovačka přímo na svahu, tamtéž připravujeme rej masek. Těšit se mohou rekreanti taktéž na závod pro veřejnost ve slalomu a soutěže o ceny," vypočítal Ptáček. Lyžařská školka pro děti už sice na Kopřivné kvůli ubývajícímu sněhu nefunguje, zájemce ale instruktoři učí lyžovat na hlavní sjezdovce.

Je pravděpodobné, že pokud se ještě nevrátí zima, na Kopřivné to bude poslední víkend letošní lyžařské sezony.