Jak jsme vás informovali ZDE, majitelem všech vleků v této lokalitě se stal Josef Figura, který před nedávnem koupil i poslední ze šestí místních „šleprů“, který mu dosud nepatřil. Někteří lyžaři a návštěvníci hor přijali tuto skutečnost s rozpaky a s nedůvěrou, začali se obávat monopolu a radikálního zvýšení cen. Tyto obavy ale Josef Figura vyvrací.

„Mluvit tady o monopolu je tak trochu nehoráznost. O monopol by se jednalo, kdybychom byly široko daleko sami. Tady je ale všude v okolí plno středisek. Namátkou mohu uvést třeba Malou Morávku, Karlov, Červenohorské sedlo a mnoho dalších. Z toho samozřejmě vyplývá snaha získat další klienty a taky si je udržet. My chceme jít cestou zlepšování služeb a žádné dramatické zvýšení cen neplánujeme. Budeme v podstatě kopírovat ceny středisek okolí,“ vysvětlil majitel vleků Josef Figura.

Lyžaři se také mohou těšit na jednotný odbavovací systém, který zatím na Ovčárně citelně chyběl a v dohledné době se dočkají i renovace vleků. „Bez soustavné inovace se neobejdeme, musíme sledovat současné trendy, přizpůsobovat se klientům a nabízet jim stále něco nového,“ dodal Josef Figura.