U rýmařovského městského Informačního centra, kde se vstupenky na koncert od půl deváté ráno prodávaly, se v pondělí 16. října už od brzkých ranních hodin tvořila několik desítek metrů dlouhá fronta.

„Někteří u infocentra stáli už od šesti ráno, já jsem poslala syna zhruba tři čtvrtě hodiny před otevřením a to už tam stálo několik desítek lidí,“ prozradila Blanka Lunerová Nesrstová, která tak lístky na koncert ostravského písničkáře získala.

Mnoho fanoušků se ale k lístkům vůbec nedostalo, protože na všechny zájemce nevyšly. „My už asi ani nepočítáme, že se tam dostaneme, zepředu fronty k nám jdou řeči, že zbývají poslední místa,“ uvedl Marek Salaj s kamarády, kteří stali na konci dlouhé řady.

Jaromír Nohavica
Nové album Jaromíra Nohavici nese název Poruba. Proč? Bo!
Jaromír Nohavica
Před 35 lety odstartovala kariéra Jarka Nohavici

Po brzkém vyprodání lístků se navíc objevila kritika, že lístků do prodeje šlo málo, protože si je organizátoři rozdělovali mezi sebou. Zaměstnankyně Informačního centra Markéta Vyhlídalová však upozornila, že během předešlého týdne mohli využít předkupního práva majitelé adoptovaných sedaček, tedy lidé, kteří podpořili divadlo ročním poplatkem. Všechny vstupenky, které jim po první vlně prodeje zůstaly, začali v Informačním centru podle plánu prodávat v pondělí 16. října. „Lidé se nemůžou zlobit na nás, za to, že se na ně nedostalo,“ dodala.

K situaci ohledně nedostatku lístků se vyjádřil i Petr Laštůvka, předseda spolku Městské divadlo Rýmařov, který bojuje za záchranu budovy divadla ve městě a koncert pořádá.

„Zrovna na koncert Jarka Nohavici jsme očekávali velký zájem ze strany občanů. Proto jsme se také rozhodli prodávat maximálně dva lístky na osobu, ale bohužel sál není nafukovací. Některé lístky dostali naši partneři, kteří ještě byli tak laskaví a koupili si je za plnou cenu. Když se k tomu připočtou vstupenky, které si koupili majitelé adoptovaných sedaček, tak bylo bohužel jasné, že se nedostane na všechny ostatní zájemce, což nás mrzí. Nicméně řeči o tom, že jsme si lístky rozdávali mezi sebou, nejsou pravda,“ uvedl Laštůvka.

Svatohubertská mše ve Světlé Hoře se stala jedním z působivých závěrů letošních oslav 750. výročí založení obce. Nazdobený kostel se zcela zaplnil účastníky, kteří si vyslechli kázání s připomínkou odkazu svatého Huberta a také si poslechli soubor lovecký
Myslivecké tradice ve Světlé Hoře