Minulý rok zámek navštívilo přes deset tisíc návštěvníků z celé Evropy. Letos bude tento architektonický skvost veřejnosti otevřen až koncem května, ale dle jeho provozovatelů bude začátek nové sezony velkolepý. „Nyní rozšiřujeme prohlídkový okruh a upravujeme další místnosti, v nichž budou umístěny nové expozice. Letos budeme zámek pro návštěvníky otevírat hned čtyřmi různými vernisážemi,“ informuje příznivce historie a umění Jaroslav Hrubý, správce zámku.

První den bude na zámku k vidění nová expozice Historie a vývoj četnictva a Policie od roku 1918 až po současnost. Své obrazy v části zámku představí krnovský výtvarník Svatoslav Bém. Stěny chodeb bude od letošního otevření zdobit stálá expozice polských fotografů. Fotky se budou v průběhu roku neustále měnit. Hlavním tahákem na získání návštěvníků pro letošní rok bude expozice keramických postaviček Jana Kutálka. „Keramická sbírka děl Jana Kutálka je známá po celé Evropě a pro nás je velkou ctí, že ji můžeme představit návštěvníkům v prostorách naše zámku. Během roku dále na zámku připravujeme několik koncertů a vernisáží.

Návštěvníci se mohou těšit na noční prohlídku zámku. Rozšířena bude o několik děl také první dětská galerie, která se těší velké oblibě zejména u mladších generací,“ dodává Jaroslav Hrubý.