Ti, co se chtějí zbavit odpadu jakéhokoliv druhu, neváhají jej odhodit u silnice pod Uhlířským vrchem, na ulici U Potoka, západní zóně nebo do hájku nedaleko lomu. Tam na černou skládku narazil městský policista Juraj Móric. Někdo do lomu vyvezl čtyři pytle s domovním odpadem.

Strážníkům se v tomto případě podařilo vypátrat, odkud odpad pochází. Kontaktovali osobu blízkou původci, která zajistila jeho neprodlené odklizení.
Naopak neúspěšní jsou městští strážníci při odhalování původců nepořádku na ulici U Potoka v okolí tamní ubytovny AH. Na ulici se z ničeho nic objeví hromada odpadků, šatstva, vysloužilých televizorů, čas od času se objeví dětský kočárek či nábytek.

Zdejší obyvatelé pak trpí tím, že jim někdo uloží takový nepořádek rovnou před jejich dům. Menší hromady nepořádku sice často uklidí sami do svých popelnic, ale větší kupy šatstva či haraburdí už do nich nevměstnají. Nezbývá jim, než černou skládku nahlásit a pak čekat několik dní, či dokonce týdnů, než přijedou pracovníci Technických služeb a nepořádek odvezou.

Dalibor Otáhal