Na Nový rok ale zřícenina Šeleburku o své proslulé ticho přišla. Také včera se desítky Krnovanů všech věkových kategorií vydaly na nádvoří Šelenburku, aby si navzájem popřáli do nového roku.

Díky Lesům České republiky, které přispěly k bezpečnosti návštěvníků údržbou zábradlí na nejnáročnějších úsecích přístupové cesty se nyní na hrad dostanou všichni od batolat nesených otci v sedačkách až po seniory o holích. Přesto novoroční výšlap na Šelenburk stále má příchuť dobrodružství. Kluzké skalnaté chodníčky, výhledy z vysoké věže i stezky kolem hluboké studny a napůl zavalených sklepení každému nabídnou přiměřenou dávku adrenalinu podle jeho schopností a kondice.

Na nádvoří vítal příchozí oheň na opékání špekáčků a organizátoři z krnovského odboru Klubu českých turistů, kteří nabízeli symbolický novoroční čtyřlístek. Jeho zakoupením mohli zájemci přispět na budování a údržbu turistických tras pro lidi se zdravotním postižením a vozíčkáře. Dorazila také řada pejskařů, aby si vyměnili zkušenosti jak ochránit své čtyřnohé miličky před půlnočními salvami amatérských pyrotechniků.