"Využíváme toho, že sami provozujeme restauraci a můžeme vám tedy nabídnout novou „sociální“ službu. Pro naše seniory zavádíme dotované obědy. Nabízíme polední menu za 95 korun (včetně polévky) v naší Restauraci Zastávka," informuje Úvalno o novince na svém webu s tím, že slevové karty už se připravují.

Službu Úvalno spustí v nejbližších dnech. Seniory bude čekat polední menu v nabídce Zastávky ve všední dny, vždy od 11 do 14 hodin. Na výběr bude ze dvou jídel. Cena dotovaného obědu je jednotná: 95 Kč za kompletní menu.

Nové krnovské bistro Včera, dnes a zítra.
Krnovské podniky jedou, další z nich jsou nově na gastromapě Lukáše Hejlíka

"Nejsme schopni zajistit rozvoz, oběd je tedy nutno sníst v restauraci anebo si přijít pro jídlo do restaurace do vlastních nosičů. Polední menu za tuto cenu je dostupné pouze pro občany obce Úvalno od věku 65 let nebo i mladší, pokud jsou na plné penzi. Tedy i pro invalidní důchodce. Zájemci prosím nejprve přijďte na Obecní úřad, vystavíme vám slevovou kartu na vaše jméno," stanovila obec pravidla dotovaných obědů v obecní restauraci Zastávka.

Pokud se mezi seniory najdou nízkopříjmové případy, pro které bude i dotovaný oběd za 95 korun příliš drahý, může sociální komise navrhnout ještě větší slevy. V úvahu přichází případně po omezenou dobu obědy zdarma občanům v nouzi, sociálně slabým a lidem ve finanční tísni.

Výletní parní vlaky na Osoblažce po dvouleté pauze zahájily novou sezonu 4. června 2022.
VIDEO: Parní vlak opět vyjel na Osoblažku, jeden z fanoušků mu složil tuto báseň

"Toto řešíme individuálně. Nebojte se ale kontaktovat starostu a vaši situaci probereme. Věříme, že v této době, kdy vám inflace a zdražování energií ukusuje z vašich příjmů, bude tohle alespoň malá pomoc," vzkázal obecní úřad Úvalno.