Děti v lichnovské galerii představily svůj výtvarný talent. V galerii, která vznikla na půdě Základní školy Lichnov, vernisáž zahájila výstavu Dětská výtvarná tvorba 2021.

Také letošní obecní kalendář Lichnova je plný dětských prací. Představuje talentované děti, které navštěvují výtvarný obor lichnovské pobočky Základní umělecké školy z Krnova pod vedením paní učitelky Zuzany Tihlaříkové.

Klubovna a muzejní expozice

Starostka Lichnova Marta Huterová Otisková v sobotu představila veřejnosti novou klubovnu důchodců, protože ta stará klubovna v Obecním domě uvolnila místo pro připravované muzejní expozice.

Obecní muzeum se v nové expozici zaměří na období od počátků Lichnova až po rok 1900. Na tuto historii navazuje stávající muzeum založené ve spolupráci s lichnovskými Němci.

K Lichnovu  (Lichten) patří také místní část Dubnice  (Taubnitz).
Putování po Bruntálsku. Dnes v Lichnově, obci s českou i německou historií

Dnešní Obecní dům je bývalá vila majitele továrny na výrobu pleteného zboží neboli punčochárny, ketrá  si zachovala svůj původní vzhled. Nová klubovna důchodců se nachází v bývalých místnostech pro služebnictvo. Po válce bývala ve vile jídelna a celý objekt sloužil jako první stupeň základní školy.

Bývalý hospodářský objekt u vily byl už před lety obcí přebudovaný na bowling. V sobotu se občanům představil nový provozovatel, který zahájil provoz tohoto sportoviště i s občerstvením.

Dvě fronty na zmrzlinu

Samozřejmě v Lichnově o víkendu nechyběla ani tradiční fronta na zmrzlinu Tess Gemelové. V neděli Lichnov zažil dokonce dvě fronty na zmrzlinu, protože Tess představila svým fanouškům nový zmrzlinový vůz.

Do Krnovské nemocnice dorazil Elvis. Pavel Elvis Pavlevský se nechal naočkovat, aby se mohl co nejdřív vrátit na pódia a absolvovat elvisovské turné v USA. Foto: Jiří Krušina
Podívejte, v Krnově naočkovali tamního Elvise. Sestřičkám zpíval Love Me Tender

Od pondělka nový pojízdný zmrzlinářský krámek vyráží z Lichnova na různé akce do okolí. Například bude stát ve dvoře Základní školy na Smetanově okruhu. Lichnovská zmrzlina v Krnově zahajuje své velké turné v rámci oslav dětského dne. Postupně se objeví v Hlavnici, Zátoře i na dalších místech.