Španěl Pablo Lloréns zná dobře tvorbu kolegy Libora Kappela z Bruntálu. Jak by také ne, v červnu strávil týden v bruntálské tiskárně APRO René Daubnera, kde byl na zkušené v rámci programu Evropské unie Erasmus, který mu přinesl srovnání, jak to chodí v Česku a jak ve Španělsku. V tiskárně se s Kappelem spřátelil natolik, že jej pozval na začátku prosince do Paříže.

Paříž je krásná, umí chytit za srdce

Liboru Kappelovi se díky pozvání podařilo nafotit celou sérii nádherných snímků všech koutů Paříže, včetně turisticky nejzajímavějších lokalit. Fotografie jinak notoricky známých lokalit hlavního města Francie mají příchuť tajemna, veškerá místa ukazují v dokonale netradičním světle. Ať už jde o památky nebo staré ulice města.

„Jsem rád, že jsem kývl na nabídku Pabla Llorénse. Jsem nadšený z dalšího setkání i z Paříže samotné," vyznal se Kappel. Fotoaparát měl bruntálský umělec v rukách prakticky nepřetržitě, aby mu třeba neuniklo nic zajímavého. Hlavně se zajímal o dominanty Paříže, jakými jsou například 324 metrů vysoká Eifellova věž nebo katedrála Notre Dame, známá také jako Chrám Matky boží v Paříži, o němž napsal stejnojmennou knihu spisovatel Victor Hugo.

V paměti Kappelovi uvízla i hora mučedníků Montmartre, kde se narodili režisér Jean Renoir i herec Jean Gabin.

.

Oblíbený motiv každého pravověrného fotografa. Eifellova věž uchvátila i bruntálského fotografa Libora Kappela. Foto: Libor Kappel

Ze snímků dýchá atmosféra

„Zaujalo mě i muzeum v Louvru, které patří v vůbec největším muzeím na světě. Známé je i tím, že v něm vystavují slavný obraz Mona Lisa malíře Leonarda da Vinciho," pokračoval Kappel. Paříž považuje za jedno z nejkrásnějších evropských měst, které je krásné v každé roční období a ve kteroukoliv denní či noční dobu. Pokaždé má historické město kouzlo jiné, jen je třeba se zastavit a oddat se zážitkům.

„I kdybych strávil v tomto famózním městě plných tři sta šedesát pět dnů, pořád bych měl co fotit, a pokaždé by z těch snímků dýchala jiná atmosféra. Jsem jednoduše nadšený," popisoval Kappel. Bruntálský fotograf slíbil, že zveřejní hned několik snímků, které v Paříži vznikly. Těšit se na atmosférou nabité záběry mohou na začátku příštího kalendářního roku čtenáři pravidelné úterní přílohy Region. To už Libor Kappel stihne pořízené snímky upravit.