VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Libor Kappel fotografoval kalendář komikům

Bruntál – Velké pozdvižení vyvolal bruntálský fotograf Libor Kappel v prodejně v Ruské ulici v Bruntále, když zde fotografoval pro kalendář televizního komika Miloše Knora oděného v uniformě vojáka sovětské Rudé armády, toužícího po vodce. Bruntálského fotografa oslovil Miloš Knor a jeho humoristická skupina Komici s.r.o. se žádostí o vytvoření zábavného kalendáře pro příští rok.

25.11.2012 4
SDÍLEJ:

U nakupujících vyvolával komik Miloš Knor v uniformě sovětského vojáka zděšení, u jiných salvy smíchu. Ruský voják v jeho podání je symbolem květnového osvobození v roce 1945.Foto: Libor Kappel

Kalendář pro Miloše Knora a ostatní baviče vytvářel Libor Kappel už loni. Nejdřív měl fotograf obavy, že mu v prodejně neumožní fotit. „Vedoucí měl k našemu překvapení naopak radost. Obchodní řetězec totiž nedávno pořádal akci, kterou moderoval právě Miloš Knor," řekl Libor Kappel.

Mnozí nakupující s úžasem pozorovali, jak fotograf zachycuje mezi regály s tvrdým alkoholem podivného ruského vojáka z druhé světové války s originálním samopalem, radujícího se z lahve vodky. „Miloš Knor vypadal v mundúru velmi věrohodně. Na fotografii vidíte, že si hrál na vojáka úplně vyšinutého z nabídky tolika flašek v regálech. To je květnová strana kalendáře," uvedl Kappel.

Kappel pro dalších jedenáct stran unikátního kalendáře fotografoval v pražském bytě bavičů a manželů Jany a Lumíra Tučkových nebo u Ivy Pazderkové, kterou znají televizní diváci jako „blbou blondýnu". Většina snímků ale vznikala v interiérech, tak jako ten s Rudou z Ostravy. Každý z komiků si vybral svůj měsíc roku a některý významný den, k němuž se fotografi e tematicky vztahovala. A byla to dobrá volba.

„Například Tučkovi zpodobňují probuzení 1. ledna ve společné posteli po silvestrovské pařbě. Fotil jsem je v jejich skutečné ložnici," ujistil Kappel.

.

Lukáš Pavlásek, známý z televizních reklam, se nechal fotografovat pro červencovou stránku kalendáře, která symbolizuje Mezinárodní den UFO.

Březnovou stránku kalendáře zasvětil bruntálský fotograf Měsíci knihy, snímek považuje za nejvíce kontroverzní z celé série. Vidět je na fotografii komik Jakub Žáček v roli zhýralého kněze, nerespektujícího žádná pravidla církve. Až nápadně se na tváři s knírkem podobá nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi. „V ruce třímá herec Žáček před symbolem církve Darwinovu teorii o vzniku živočišných druhů a tváří se tak, že si není jist, zda člověka stvořil Bůh, nebo se vyvinul z nižších druhů," popisoval Kappel.

Netradiční je i říjnová strana kalendáře, zpodobňující Josefa Poláška jakožto svatého Františka z Assisi, řeholníka a zakladatele žebravého řádu Františkánů, který zemřel v roce 1226 přikryt vypůjčeným pláštěm na zemi v lesní chatrči. Na vyhotovení kalendáře neměl bruntálský fotograf příliš času, jen osmadvacet dnů. Kalendář bude exkluzivní, na každého se rozhodně nedostane. Vznikl v limitované edici sta kusů, stejně jako tomu bylo vloni.

Získat jej mohou vybraní šťastlivci jen na představeních Komiků s.r.o. a nebo musí být jejich dobří známí. „Svůj kalendář z loňska vyměnil bavič Miloš Knor za originál prestižního kalendáře Pirelli, který je ikonou ve světě kalendářů," dodal Kappel.

.

Herec a bavič Josef Polášek na říjnové stránce Kappelova kalendáře v roli Svatého Františka z Assisi s pláštěm, žijícího se zvířaty v chatrči.

Autor: Karel Janeček

25.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krnov – Rožnov 5:3
5

Krnov si zápas zbytečně zdramatizoval, ale nakonec vyhrál

Ilustrační foto.

V souboji nováčků se radoval Rýmařov

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Mladí lidé letos volili častěji, než je zvykem

/FOTOGALERIE/ Během voleb do poslanecké sněmovny se k urnám dostavilo mnoho mladých lidí, kteří v předchozích volbách ještě hlasovat nemohli. Podle odpovědí mladých voličů z Rýmařova šli k volbám, protože jim není lhostejné, kdo bude sedět v příští vládě a jakou politiku povede Česko jak vnitrostátně, tak vůči Evropské unii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení