Není divu, že načančané zámecké zahrady, romantická zákoutí s jezírkem i příběhy o životním stylu hraběte Alberta z Hodic lákají do Slezských Rudoltic fotografy. Výzvou pro fotografy je zaznamenat proměnu zámku ze žluté na bílou verzi. Tato atrakce potrvá jen pár dní.

Ostrava, Dolní Vítkovice. Ilustrační foto.
TOP 10 turistických cílů Moravy a Slezska: skokanem roku se stal hrad

Dokážete si představit rudoltický zámek s bílou fasádou? Změna barvy proměnila atmosféru místa. „Zámek samozřejmě nezůstane natřený na bílo trvale. To bílé je jen podkladová vrstva, která se používá při opravě fasád. Jejím účelem je zacelit případné prasklinky a drobná poškození omítky. Finální nátěr v odstínech žluté vychází z historie zámku a odpovídá požadavkům památkářů,“ vysvětlil starosta Slezských Rudoltic Mojmír Pargač.

Okázalé „Slezské Versailles“ ve venkovské krajině odlehlého zemědělského Osoblažska se nám může jevit jako bláznivý nápad. Však si hrabě Albert Hodic za něj také vysloužil přezdívku blázen z Rudoltic.

Zámek Slezské Rudoltice je fotogenické místo. To už dávno zjistil Zdeněk Caisberger, který jako pilot dronu zaznamenává krásy zámku ze všech stran.
Odkaz hraběte z Hodic: Za krásu svého zámku Rudoltice zaplatily krutou daň

V 18. století umístil na Osoblažsko přepychové šlechtické sídlo obklopené zámeckým parkem s vodotrysky a spoustou atrakcí. Na zámecké slavnosti Alberta z Hodic přijížděly nejvýznamnější postavy své doby v čele s pruským králem Fridrichem II - VÍCE ZDE.