Ve dnech 23. a 24. května se na prostranství mezi Hypernovou a Domem neziskových organizací D.N.O. uskuteční 10. ročník této celorepublikové akce, která je největší přehlídkou činností sdružení pro děti a mládež a středisek volného času. Letos se jí zúčastní 28 měst v republice. V Krnově vypukne už v pátek 23. května v 9 hodin. Celostátní motto Bambiriády zní: Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít kamarády.

„Každý touží po opravdovém kamarádství a sdružení dětí a mládeže pomáhají pestrou, zajímavou a hravou činností naplnění tohoto snu. Bambiriáda je určena pro všechny děti, které se chtějí přijít podívat, něco si vyzkoušet, něco se naučit, něco si zahrát. Je také i pro rodiče s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se nechce nudit nebo sedět u televize. Děti tak samy mohou zjistit, co by je nejvíce bavilo a zajímalo a následně si mohou vybrat pravidelnou aktivitu pro svůj volný čas,“ vysvětlil Libor Novák, zástupce hlavního krnovského pořadatele, sdružení NEOR.

Loni dosáhla návštěvnost Bambiriády v České republice více než 200 tisíc návštěvníků. Loňský ročník byl také poprvé mezinárodní, protože se k pořádáni Bambiriády přidalo i Polsko, Rakousko, Německo a Slovensko. V rámci Bambiriády se uskuteční již tradiční Dětský sněm v Senátu PČR.

Dita Voznicová