Od 19 hodin si fanoušci bruntálské bubenické kapely mohou poslechnout nové skladby i skladby staršího data. Jumping Drums a Ivo Batoušek koncertovali přes léto například ve Velkých Losinách, Jičíně, Frýdku-Místku, Ostravě, Šternberku, Uničově či Vizovicích.

Vedle festivalů a koncertů se ale Batoušek sám věnuje ještě muzikoterapii. S programem relaxačního bubnování objíždí republiku a věnuje se hraní se sociálně a zdravotně hendikepovanými dětmi. „Z devadesáti procent tato vystoupení absolvuji sám. Jel jsem například až na Šumavu na tábor, kde byly děti, jejichž rodičese zadlužili. Cílem občanského sdružení, které tábor pořádalo, je, aby takové děti mohly normálně existovat mezi svými vrstevníky, taky navštěvovat kroužky a tábory a nebyly existenčně poznamenány a vyloučeny na okraj,“ podotkl Ivo Batoušek.

Jedním z absolvovaných vystoupení byl také koncert v Ludvíkově. Na počátku srpna se v zahradě Koliby sešlo přes padesát dětí a jejich vedoucích na relaxačním bubnování s Ivem Batouškem. Děti zde právě byly na pobytu v přírodě pro mentálně postižené a možnost zahrát si na bubny pro ně byla příjemným oživením pobytu.

„V prvé řadě to má dětem udělat radost, je to především o pozitivním prožitku a relaxaci. Tuto práci dělám zdarma jen díky přízni fanoušků a podpoře našich partnerů,“ řekl Ivo Batoušek. Do Ludvíkova s ním vyjeli i další členové Jumping Drums.