Začátek prací je naplánován od 16. května, trvat by měly nejdéle do konce října. Turisté tak mohou na trasu vyrazit ještě naposledy o tomto víkendu.

Jedná se o úsek na zelené turistické značce od chaty Švýcárna po přístřešek Petrovka na cyklotrase z Pradědu přes Švýcárnu do Koutů nad Desnou. Stavbaři upraví povrch cesty od stoupání na Velký Jezerník takzvaným štětováním.

„Jde o pracnou a nákladnou techniku, při níž se povrch komunikace zpevní kameny," vysvětlil krajský ředitel Lesů ČR Tomáš Pospíšil. Dodal, že kvůli krátkému vegetačnímu období v těchto nadmořských výškách je nutné cestu opravit během turistické sezony.

„Budeme se samozřejmě snažit, abychom návštěvníky hor omezovali co nejméně. Některé technologické postupy ale nedovolují pohyb veřejnosti v místě oprav. Staveniště se tedy bude čas od času uzavírat," doplnil Tomáš Pospíšil.

„OBJÍŽĎKA" PRO TURISTY

Vstup stavebníci omezí na nezbytně krátkou dobu, ale přesné termíny nejsou známé. Lesy České republiky budou turisty informovat na svém webu. Pokud bude nepřístupná trasa mezi Švýcárnou a Petrovkou, lidé mohou využít náhradní cestu po červené turistické značce přes Malý Jezerník nebo po modré značce Kamzík Výrovka. Zbytek cesty z Petrovky na Červenohorské sedlo by měl být po celou dobu oprav přístupný.

Na Červenohorské sedlo se ale zatím ze šumperské strany nedostanou ani motoristé.

Pokračuje totiž nákladná rekonstrukce silnice první třídy, takže od Koutů nad Desnou je uzavřená. Opravy, které trvají dva roky, nyní již finišují, vše by mělo být kompletně dokončeno 9. června.

.Zdroj: .