Je to jen pár dní, co se v Bruntále uskutečnil velký motorkářský sraz a už je tu další akce, na níž mohou diváci obdivovat nádheru a technickou krásu motorek. V Rýmařově v Hotelu Slunce se uskuteční sraz majitelů motocyklů Harley Davidson.

Zatímco v Bruntále dorazilo o uplynulé sobotě přes pět set motorkářů, v Rýmařově jich bude daleko méně. Zato ale půjde o vybrané stroje jedné značky, která je pojmem mezi milovníky motorek.

Letos si ostravská pobočka Harley Owners Group (HOG), sdružující milovníky těchto strojů, vybrala pro svou 1. míli, čili tradiční každoroční akci členů a příznivců, areál Hotelu Slunce v Rýmařově.

„Letošní 1. míle HOG Ostrava se uskuteční v sobotu 5. května. Předpokládáme účast čtyřiceti až šedesáti motocyklů Harley Davidson z celé České republiky a hostů ze spřátelených evropských klubů," uvedl Michal Tkáč z pořádající HOG Ostrava.

V průběhu sobotního dopoledne bude pro všechny příznivce legendárních strojů připravena zajímavá podívaná.

Akce i motorkářská sezona bude slavnostně zahájena v 10 hodin. Od 10 do 13 hodin si budou moci návštěvníci prohlédnout několik desítek strojů značky Harley Davidson a ve 13 hodin se za hřmotného zvuku motorů vydají harleyisté na svou 1. míli spanilou jízdu Rýmařovem a pak dále až do Karlovy Studánky a zpět. Odpoledne až do večera následuje v areálu Hotelu Slunce grilování, soutěže a zábava.