„Vedení obce už zná záměr výstavby apartmánových bytů, těch by tady mělo vyrůst čtrnáct. V prvním patře a také v podkroví,“ řekla pracovnice obecního úřadu Radka Chudová. Také řediteli lázní, lékaři Janu Vrabcovi, záměr na rekonstrukci hotelu Hubertus nevadí. „Firma má vážný zájem apartmánové byty postavit, dnešní podoba hotelu Hubertus je skutečně tristní,“ řekl našemu listu v létě.

Návštěvníci lázní se nemusí obávat, že by prostor s velkým parkovištěm sloužícím také návštěvníkům Ovčárny a Pradědu zůstal bez potřebného zázemí. Jako tady dříve fungovala restaurace, má to tak být i po ukončení stavby, počítá se také s menším obchůdkem v zadní části. Zajímavý je rovněž návrh, že v suterénu objektu vznikne místo pro stání čtyřiadvaceti vozidel.

Apartmánové byty jsou lákadlem pro pravidelné návštěvníky, kteří si chtějí na horách pořídit vlastní zázemí, kam mohou přijet kdykoli v průběhu roku. Některé apartmánové byty se také nabízejí k pronájmu na týdenní či víkendové pobyty. Systém dobře funguje na Červenohorském sedle, kde byly podobné byty vybudovány v nedokončeném podnikovém rekreačním středisku, stojícím poblíž stanice Horské služby.