Na XI. Reprezentačním plese, který se konal v sobotu, jiskřily stříbrné vločky v nádherných účesech přítomných dam nebo flitry na ještě nádhernějších róbách. Slavnostní atmosférou nasál celý lázeňský dům Libuše, kde se ples konal. Komentátorem a průvodcem večera byl moderátor Slávek Boura. První slova ale patřila řediteli lázní Lubomíru Schellongovi, pod jehož záštitou se ples konal.

„K plesu nepatří řečnění, ale plesání. Tak vám všem přeji co nejpříjemnější zábavu,“ uvítal přes dvě stovky návštěvníků ředitel lázní Lubomír Schellong. A tak všichni přítomní vypustili z hlavy starosti a tančili, bavili se, nechybělo samozřejmě pro Karlovu Studánku už typické vynikající občerstvení. Hostům hrál k tanci swingový orchestr Bedřicha Pukovce z Příbora a profesionální tance předvedla skupina Dynamik z Rýmařova.

Na ples dorazili nejen lázeňští hosté, obyvatelé Karlovy Studánky a lidé z okolí, půvabný lázeňský ples přilákal i hosty zdaleka, třeba z Ostravy. „O Studánce a jejích výjimečnostech by mělo vědět co nejvíc lidí v republice i mimo ni. A náš kraj by k tomu měl přispět. V Ostravě se dusíme smogem a 100 kilometrů odsud je nejčistší vzduch ve střední Evropě.

A historické, civilizací nezničené, ale moderně zařízené lázně s krásnou přírodou vybízející k procházkám, lyžování i náročnějším túrám. Občas o historii Studánky povídám vnučkám, jsou v tom pohádkovém věku 4 a 6 let a moc se těší, až tady pojedeme na lyže nebo do bazénu,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš.

Ten také pochválil časopis lázní, který informuje o Karlově Studánce a jejím okolí. „Vždyť řada lidí ani neví, jaké poklady skrývá. Jsem toho názoru, že peníze z kraje by měly zůstávat v kraji. Vždyť máme návštěvníkům co nabídnout. Jen to potřebuje tu správnou osvětu,“ dodal Pavel Bartoš.

(šs)