Než rytíři dorazí do Ludvíkova, procházejí od 10 do 13 hodin Vrbnem pod Pradědem a Karlovou Studánkou. Co se týká hlavního programu u ludvíkovské Koliby, připraveny jsou od 13 hodin hody kopím, střelba z kuší, luku, praku, metání vejci i hra s peškem.

Rytířský turnaj a oblíbená Dívčí válka, neboli šlehačková bitva, jsou na programu od 17.30 do 19 hodin. K tanci a poslechu hrají kapely Řebřiňák, Proton a Škrpál z Vrbna, Hobes a Maraton z Horního Benešova.

„Vstup na akci je zdarma pro děti, ale také pro všechny, kteří se přijdou pobavit," řekl předseda pořádajícího Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus. Podle předsedy dopadla velmi dobře též červencová akce spolku s názvem Lesní slavnost Lapků z Drakova. První den při přípravě areálu a stavbách až do pozdního večera silně pršelo, ale sobotu a neděli byla obloha jak vymalována.

Přijelo se pobavit mnoho dětí a návštěvníci snad ze všech koutů republiky.

„Ti především byli okouzleni krásou Drakova a užívali si pohody a zdravého pobytu v lese i s dětmi. Pro děti to byl zážitek a vytrvale hledaly poklad Lapků z Drakova, sázely stromečky a užívaly si všech připravených atrakcí," sdělil předseda Michalus. Účast byla o něco vyšší než v minulém roce, všichni byli spokojení. „Akci hodnotí lidé a jejich ohlasy nám sdělují, že se jim slavnost velmi líbí," dodal Michalus.