V čase před výročím 17. listopadu se na krnovském gymnáziu již tradičně předává nejlepším studentům Lang-schurova cena. Letos byly vybrány jako nejlepší Sára Szmeková, Eliška Šťastná a Alžběta Tvrdoňová.

Sáru Szmekovou naši čtenáři už znají. Při příležitosti cesty do Hongkongu, kam si jela převzít medaili za druhé místo v mezinárodní výtvarné soutěži, Regionu poskytla rozhovor. Sára má za sebou řadu dalších úspěchů, za které se dostala až do finále soutěže Nejlepší student 2017.

Eliška Šťastná je velkou propagátorkou holandského billiardu. Zorganizovala již několik turnajů pro veřejnost a sama reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa. Kromě toho má úspěchy v soutěžích zaměřených na mluvený i písemný projev.

Alžběta Tvrdoňová je několikanásobná mistryně České republiky v orientálních tancích a pětinásobná mistryně střední Evropy, je porotkyní mezinárodních soutěží, choreografkou a lektorkou tance. Získala i mezinárodní cenu vévody z Edinburgu.

Má také sociální cítění a působí jako dobrovolnice Slezské diakonie v Krnově.

Sigmund Langschur Sigmund Langschur byl jeden ze dvou židovských profesorů krnovské reálky. V roce 1942 zemřel společně s manželkou v koncentračním táboře Baranoviči. Svého šestnáctiletého syna Huga stačili v roce 1938 poslat do Londýna. Hugo žije v Kanadě, má dnes 91 let a těší se z toho, že je jméno jeho otce v Krnově připomínáno.