Novým senátorem za okres Bruntál byl v loňských podzimních volbách zvolen Ladislav Václavec, ředitel krnovské a opavské nemocnice. Už má za sebou první schůze Senátu, zabydluje se ve své senátorské kanceláři v Krnově na Revoluční ulici a objíždí zastupitelstva, aby se představil zastupitelům ve svém volebním obvodě. Už byl v Bruntále, v Horním Benešově i v Krnově, kde je doma.

MEZI ZASTUPITELI

Při setkání s krnovskými zastupiteli zavládla uvolněná atmosféra, protože pro mnohé z nich je Václavec bývalý kolega.

Až do roku 2008 byl totiž Václavec krnovským zastupitelem za sdružení nezávislých.

Možná proto hned v úvodu uvedl na pravou míru ožehavé aktuální téma internetových diskusí, kde zvědavci často řeší, zda ředitel dvou nemocnic a navíc senátor může pobírat tři platy.

NEPLACENÉ VOLNO

„Když si občas čtu facebookové profily, pořád tam všichni rozebírají, jak se mi teď sypou peníze. To, že jsem byl pověřen vedením dvou krajských nemocnic, ještě neznamená, že za to mám dva platy.

Mám u kraje úvazek jako ředitel nemocnic s tím, že když něco dělám pro Senát nebo jsem v senátní kanceláři, mám to v nemocnici vykázané jako neplacené volno," ujistil Václavec krnovské zastupitele s tím, že spojením dvou nemocnic došlo i k dalším úsporám na mzdách vedení.

Kromě ředitele mají půl úvazku v Krnově a půl úvazku v Opavě například také ekonomický a provozně technický náměstek nemocnic.

„Když nejsem v práci v některé z nemocnic, ale na schůzi Senátu, tak se mi o to adekvátně krátí mzda ředitele. Neříkám, že vydělám málo peněz. Jen jsem chtěl uvést vysvětlení, že opravdu nemám tři platy," prozradil Václavec zastupitelům Krnova, jaká je skutečnost.

PŘEDVOLEBNÍ TÉMATA

Také zastupitele Krnova ujistil, že jako senátor určitě nezapomíná na svá hlavní předvolební témata: zajištění lékařské páče v odlehlých oblastech, kde je třeba řešit akutní problémy hlavně s praktickými lékaři a se zubaři.