S novinkou přišel tamní kynologický klub pro dospělé. Ti se schází doposud každou neděli od 8 do 13 hodin na starém fotbalovém hřišti na Opavské ulici. Podle jeho vedoucího Jana Kuchaříka není pro juniory podmínkou, aby vlastnili psa, důležitý je zájem o práci v kroužku a zvládnutí psa.

„Můžete přijít i s voříškem, všem poradíme. Kroužek mladého kynologa organizujeme pro děti se zájmem o tuto činnost. Třeba už mají pejska. Uvažujeme o jiném termínu schůzek, než je tomu u dospělých,“ řekl vedoucí klubu. Nový klub má sloužit od prvních prázdninových dnů školákům od šesti do osmnácti let věku. „Klidně přijďte, můžete doplnit naše řady,“ vyzval Jan Kuchařík.

Příchozí nečeká pouhý výcvik psů. V plánu mají iniciátoři i výjezdy do přírody, stanování, tábory spolu s dalším atraktivním programem. „Říká se, že psi mají ostré zuby, které by mohly ublížit. Ale vidíte, že všichni naši členové zatím ruce mají,“ smál se Jan Kuchařík. Klub dospělých si dává tradiční dostaveníčka každou neděli. „Pravidelně se věnujeme dopolednímu výcviku, vedoucímu k odstranění problémů s poslušností psů. Zájemci mohou přijít za námi na cvičiště,“ informoval obyvatele města i jiné zájemce Jan Kuchařík.

Vstoupit do řad kynologů mohou nejen místní. „Není to rozhodně pouze pro místní. Dojíždějí k nám aktéři z různých dálek. Jezdí lidé z Leskovce nad Moravicí, Krnova i dalších obcí,“ dodal Jan Kuchařík. Bližší informace na telefonu 603 989 283.