Počítačových a internetových kurzů se v pěti městech zdarma účastnily především zaměstnané ženy, po nichž zaměstnavatel nově vyžadoval práci s internetem. Téměř stovce žen se podařilo práci udržet, nejméně 16 dalších uplatnilo počítačové vzdělání v novém zaměstnání, řekla ČTK organizátorka projektu za 3,6 milionu korun Ludmila Adamcová z Agentury pro regionální rozvoj.

Každá žena mohla strávit u počítače celkem 16 hodin pod vedením dvou lektorů v Ostravě, Opavě, Karviné, Novém Jičíně, Frýdku-Místku a Bruntálu. V základním kurzu se naučila základům práce s počítačem, navazující kurz ji seznámil s používáním elektronické pošty a vyhledáváním informací. "Snažili jsme se o pohodovou výuku, hlavním cílem bylo ženy neodradit a zbavit je strachu z nových technologií. Mnoho z nich si stěžovalo, že sice mají počítač doma, ale manžel nebo děti nemají čas naučit je na něm pracovat," řekla Adamcová. Dodala, že agentura už dříve pomáhala lidem uchytit se na trhu práce. Zkušenosti z předchozích projektů ale ukázaly, že v oblasti informačních technologií potřebují ženy pomalejší a důkladnější přístup.

"Ušili jsme jim výuku na míru," řekla organizátorka. Vedení kurzů ocenila například šestačtyřicetiletá Alena Bracháčková z Bohumína, která si díky kurzu udržela práci recepční v ubytovně. "Byla jsem úplný začátečník a nikdo nade mnou nemával rukou s tím, že jsem jen blbá baba. Do kurzu mě poslal s kolegyněmi pan ředitel, protože jsme nově začaly pracovat s počítači. Dřív jsme všechno psaly na stroji nebo ručně. Nejsem sice žádný profík, ale základní věci na počítači už zvládnu. V budoucnu bych měla přes centrální počítač i obsluhovat internetovou kavárnu," řekla ČTK recepční.

Kromě zaměstnaných žen se projektu zúčastnily také ženy na mateřské dovolené, důchodkyně i nezaměstnané ženy. Třicetileté Lence Ryškové z Ostravy nabídl kurz ostravský úřad práce. "Dostala jsem šanci oživit si základy práce s počítačem a internetem. Nově jsem se naučila například vkládat do textu fotografie nebo tabulky. Kurz mi sice nepomohl přímo získat novou práci v oboru, ale je to plus do životopisu při získání další práce," řekla ČTK vyučená prodavačka, která prozatím pracuje v úklidové firmě.

Projekt WWW pro ženy uspořádala poprvé v kraji Agentura pro regionální rozvoj, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje a Institut komunitního rozvoje v Ostravě. Jeho realizaci zaplatila Evropská unie a stát v rámci programu Rovné příležitosti pro ženy a muže na trhu práce.