Kurzy se těší velké oblibě. „Byl to zatím nevyzkoušený nápad přijít s kurzy pro dospělé. O to více nás potěšilo, že zájem ze strany občanů je značný. Vždyť kde jinde se mohou za pár korun lidé naučit základy angličtiny nebo práci s počítačem,“ řekl Pavel Šprintz, starosta Holčovic. Dle vedení obce však nejsou za pouhou stokorunu měsíčně k dispozici jen jazykové a počítačové kurzy, ale také kurzy keramické dílny a paličkování.

„Do našich kurzů mohou chodit všichni. Nezaměstnaní, ženy na mateřské, důchodci, traktoristé nebo třeba lesní dělníci. Dveře má otevřené každý zájemce. Největšímu zájmu se těší právě angličtina, kterou navštěvuje čtrnáct osob,“ pokračoval starosta.

Zajímavostí je, že se na vzdělávání dospělých podílí učitelé místní základní školy. „Jsem rád, že se učitelé školy pustili také tímto směrem a že své znalosti předávají nejen dětem, ale také účastníkům kurzu. Možná po jeho absolvování rychleji seženou práci, anebo znalosti z kurzů použijí u svého současného zaměstnavatele,“ podotkl Pavel Šprintz, který má s vyučování dětí letité zkušenosti.

„Je takovým nepsaným pravidlem, že se děti učí všemu lépe. Já zastávám takový názor, že dospělí mají oproti dětem tu výhodu, že znají své potřeby a o daný kurz projevili zájem. Děti se mnohdy musí do učení nutit, protože neví, že se jim jednou třeba právě angličtina může nesmírně hodit,“ dodal starosta Šprintz.