V přístavišti u mola už nabíraly pasažéry přívoz Rouza, elektroloď Harta a replika historického korábu Santa Maria. Na letišti se na slunci blýskaly ultralehké dvoumístné dolnoplošníky Skylark, vyhlídkový vrtulník a dokonce i vírníky pro fajnšmekry.

Za nápadem uspokojit na Slezské Hartě fanoušky lodní i letecké dopravy stojí především Jiří Vahalík, který pro Trofeo Niké natočil speciální videopozvánku.

Glamping dorazil i na Slezskou Hartu.
Dostupný luxus uprostřed nádherné přírody? Glamping dorazil i na Slezskou Hartu

„Založili jsme spolek Yacht Club Razová, pod kterým je zároveň i letiště. Co to všechno má společného? Všechno začíná na L. Loď i letadlo. Můžete si u nás také prohlédnout neobvyklé plavidlo, které jsme vytvořili: katamarán se stanem. U nás můžete mít i stan přímo na vodě,“ upozornil Jiří Vahalík na rarity, jaké uvidíte jedině v Razové. Katamarán je loď se dvěma trupy, která je stabilnější a moc se nenaklání, aby při stanování na vodě nehrozila začátečníkům mořská nemoc.

Na kuriózní propojení letiště a přístaviště každoročně upozorňuje také Razová Fest Voda – Vzduch, který se koná v červenci stejně jako tradiční jachtařský závod Bermuda Cup. Letošní ročník festivalu přinesl neobvyklé představení. V Razové přistál vrtulník, ze kterého vystoupil krnovský Elvis Pavel Pavlevský v kostýmu a po leteckém entrée megahvězdy rozjel svou velkolepou show krále rokenrolu.

Starosta Razové Ivan Fehérvári je současně také převozník. Poskytl Deníku rozhovor na palubě přívozu Rouza, který na Slezské Hartě zajišťuje spojení mezi Razovou a Roudnem.
Starosta Razové je zároveň i převozník. Co se chystá, prozradil během plavby

„Kromě nádraží máme z dopravní infrastruktury v Razové úplně všechno. Přístav, letiště i silnice. Dokonce i vlak tady už tady byl, a hned dvakrát. Na Dětský den a na Den obce přijel vláček na kolečkách, co jezdí v zoologických zahradách. Jezdil celý den Razovou a svážel lidi do přístavu, protože jsme dost roztažená obec,“ usmívá se starosta Razové Ivan Fehérvári nad zdejšími kuriozitami.