Zatímco na krnovském náměstí jsou dnes vystaveny panely protidrogové kampaně, která aranžovanými fotografiemi decentně prezentuje téma Děti a závislost, o kus dál v Opavské ulici byly v pondělí vystaveny panely obzvlášť ohavné, ale autentické.

Jde o kampaň Stop genocidě. Organizátoři pracují s fotografiemi reálných masakrů, vražd, poprav, holocaustu, mrtvol a potratů. Tímto srovnáním kladou rovnítko mezi interrupce a zločiny proti lidskosti.

Na Městském úřadě Krnov organizátoři nahlásili, že se jedná o demonstraci za zastavení umělých potratů, která bude pokračovat také dnes a ve středu v dalších lokalitách v centru Krnova v době od 11 do 17 hodin.

V pondělí odpoledne byly panely Stop genocidě vystavené na chodníku v Opavské ulici vedle automobilní školy. Bylo to na stejném místě jako při první návštěvě Krnova v březnu 2013. Tehdy se většina stížností týkala skutečnosti, že kolem odporných fotografií procházely také děti a nikdo jim v tom nebránil.

Redakci Deníku poskytla své svědectví maminka desetileté Karolínky, která se stejně starou kamarádkou šla na zumbu a angličtinu do Střediska volného času. Po návratu se dívenka vyptávala rodičů proč jsou na ulici fotografie s rozřezanými miminky. Morbidní výjevy z Opavské ulice Karolínku ještě dlouho pronásledovaly ve snech.

Podle organizátorů by se už podobný případ v Krnově neměl opakovat.

„Na chodníku je z obou stran pořadatelská služba, která děti požádá, aby panely obešly zezadu po cyklostezce. Pokud ty panely někdo nechce vidět, má volbu přejít na opačnou stranu vozovky. Nenarozené děti, které se stávají obětí umělé interrupce, ale žádnou volbu nemají,“ uvedli ke své včerejší akci organizátoři.