Obce a města při jejich stavbě postupují různě. Někde připomínají umělecká díla a je vidět, že tamní radnice volí nejen účelnost, ale záleží jim také na estetice. A pak jsou města, kde kruhový objezd působí šedivým dojmem zatravněného prostoru ohraničeného obrubníkem. Někde dokonce používají jen plastové komponenty.

Jsou i obce, na jejichž hlavních tazích je za sebou hned několik kruhových objezdů. To platí například o Novém Jičínu a Valašském Meziříčí. Každý kruháč má ve svém středu viditelnou číslici.

„Ten důvod je poměrně jednoduchý. Kdyby se něco stalo, například nehoda nebo někoho postihly zdravotní potíže, je důležité, aby složky integrovaného záchranného systému byly na místě co nejdříve. A ne každý přesně ví, jaké ulice tvoří kruhový objezd. Takhle stačí, když řeknou číslo kruhového objezdu a my hned víme, kam vyjet,“ vysvětlil René Černohorský z moravskoslezské policie.

Deník se vydal na cesty, a v některých místech Moravy a Slezska kruhové objezdy vyfotil. Podívejte se na fotogalerii a dejte hlas nejkrásnějšímu kruháči. Můžete nám také poslat fotografii vašeho kruhového objezdu, o kterém si myslíte, že právě on je ten NEJ. Pro porovnání jsme přidali i kruhové objezdy z Izraele.